8°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

NEMAČKA IMA NOVOG ŠAMPIONA! Radonjić PREGAZIO Albu i doneo Bajernu TROFEJ domaćeg prvaka (FOTO)

16.06.2018. 22:24
KK Bajern Minhen
KK Bajern Minhen / Izvor: Profimedia
Odluka pala u majstorici.

Košarkaši Bajern Minhena, novi su šampioni nemačke! Bavarci su posle duge serije savladali u petom meču na svom parketu Albu sa 106:85 (32:19, 26:20, 28:22, 20:24) i tako osvojili trofej domaćeg šampiona, četvrti u istoriji.

SAD JE SVE JASNO: Krstajić ima samo jednu DILEMU pred meč sa Kostarikom! (FOTO)

NOVI PROBLEM ZA BRAZIL: Tite ZABRINUT, a razlog je NEJMAR (FOTO)

Ekipa Dejana Radonjića uspela je da od početka duela nametne svoj stil igre u odbrani. Agresivnom i disciplinovanom igrom u defanzivi i pametnim rešenjima u napadu, Alba nije imala nikakve šanse. Bavarci su u prvoj deonici ubacili 32 poena uz 19 primljenih koševa, pa se već tada znalo da su dileme oko novog šampiona Nemačke otklonjene.

U drugoj deonici Bajern je nastavio sa dominatnom igrom u kojoj gosti iz Berlina nisu mogli da odgovore na odbranu Bavaraca. Domaćin je uspeo da poveća prednost i da sa čak 19 poena razlike reši prvo poluvreme u svoju korist. Rezultat je bio 58:39.

Početkom treće četvrtine Bajern je uspeo da ode na maksimalnih +24, ali je Alba ipak došola do daha i serijom trojki spustila prednost Bavaraca na 13 koševa razlike. Činilo se da će berlinski tim uneti malo neizvosnosti u ovaj duel, međutim, ekipa Dejana Radonjića nije to dozvolila. Bajern je novom serijom uspeo da ode ponovo na maksimalnih 24 poena razlike.

Do kraja meča viđena je igra u kojoj je domaćin rutinski odrađivao posao i uspeo da osvoji trofej prvaka Nemačke. Najefikasniji u trijumfu Bajerna bio je Nihad Đedović sa 19 poena. Srpski reprezentativac Stefan Jović ubacio je 5 koševa, dok je njegov saigrač iz selekcije Orlova Vladimir Lučić postigao 12. Sa druge strane u Albi jedini vredan poemena bio je Baterflaj sa 29 peona. Stefan Peno nije imao zapaženu uloge, pa je za 15 minuta na parketu imao samo dva postignuta koša.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.