NOVA ZVEZDA NIJE LOŠA: Mašina Cirbes, snajperista Beron i džoker Risitić - dovoljno za polufinale ABA Superkupa

21.09.2018. 22:13
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press
Crveno-beli bolji od Olimpije.

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da se plasiraju u polufinale ABA Superkupa u Laktašima, pošto su u poslednjem duelu četvrtfinala savladali ljubljansku Olimpiju rezultatom 86:60. Rival prvaka Srbije u bici za finale (subota, 20.30) biće Cedevita koja je u petak bila bolja od Zadra. U drugom polufinalu sastaće se Partizan i Budućnost (subota, 18.00).

OVO JE SVIMA PROMAKLO: Iz Gasproma stigla nezaboravna poruka za Delije!

DEGENEK: Poštujemo Partizan, oni su naš najveći rival

Ekipa Milana Tomića i u prvom takmičarskom meču ove sezone nastavila je sa trijumfima kao u pripremnom periodu. Beograđani su se mučili sa Olimpijom u prvom poluvremenu, pogotovo u uvodnoj četvrtini, kada su Ljubljančani postigli čak 28 poena.

Mirza Begić je bio nereševa enigma za centre crveno-belih, ali je Zvezda do odlaska na veliki odmor uspela da istopi prednost protivnika na samo "minus dva".

A, u drugom poluvremenu - druga Crvena zvezda. Srpski klub je stegao odbranu do tačke pucanja, primio samo 18 poena za 20 minuta, dok je u napadu Maiku Cirbesu društvo počeo da pravi Bili Beron. Američki šuter je pogodio četiri trojke, a od finiša treće četvrtine "dobio je" i centra za savršenu saradnju. Mladi Dušan Ristić je šansu od trenera Tomića iskoristio na savršen način sa deset poena i tri skoka za manje od deset minuta provedenih na parketu.

Dušan Ristić
Dušan Ristić / Izvor: MN Press

Važne uloge u pobedi crveno-belih su imali i Džo Regland (1/1 za dva, 3/3 za tri) i Stratos Perperoglu, a utisak je da u crveno-belima ima dovoljno rezerve za okršaj sa Cedevitom, koju mnogi smatraju za najvećeg favorita za osvajanje titule u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda – Olimpija 86:60 (20:28, 20:14, 20:9, 26:9)

DVORANA: Sportska hala u Laktašima. SUDIJE: Miloš Koljenšić, Igor Dragojević, Saša Babić.

CRVENA ZVEZDA: Regland 11 (5as), Radanov 5 (5as), Čović 5, Perperoglu 11 (5sk), Lazić, Faje 9 (8sk, 4as), Beron 12 (4/7 za tri, 4as), Dobrić 3, Ristić 10, Simanić, Cirbes 14 (5sk), Odžo 6.

OLIMPIJA: Džons 6, Tratnik 3, Felton  3, Špan 7, Bubnić 2, Lazić 10, Šamanić 2, Lapornik  2, Begić 10 (5sk), Badžim, Mesiček 15 (4as), Sanon.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.