OČAJNI BOGDANOVIĆ: Atlanta STIGLA 24 razlike u poslednjoj deonici, ali je PORAŽENA

07.01.2021. 07:57
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia
Bjelica odličan u pobedi.

Atlanta srpskog košarkaša Bogdana Bogdanovića poražena sje na svom terenu od Šarlota 94:102 (11:27, 29:32, 27:22, 27:21), iako su u drugom delu igre uspeli da nadoknade čak 24 poena zaostatka. Bogdan je loše šutirao (1/5 iz igre, 0/3 za tri) i za 18 minuta na teranu upisao je samo dva poena.

RONDO PONOVO VAN TERENA: Iskusni plej propušta naredna tri meča

KOKOŠKOV PRED ZVEZDU: Sa NJIMA su druga ekipa!

SVAKA UTAKMICA ZA PARTIZAN JE FINALE: Ne spremamo se za Trento dok ne završimo sa Borcem

Prednost Šarlota je tokom druge četvrtine dostigla i maksimalnih +24, ali je domaći tim fenomenalnom serijom 19:2 na početku poslednjeg kvartala uspeo da istopi prednost i stigne do prvog vođstva na utakmici. Ipak, to vođstvo pet mkinuta pre kraja je bilo i jedino za Atlantu na meču.

Gosti su do prve pobede posle tri vezana poraza stigli na krilima veoma raspoloženog Gordona Hejvarda koji je upisao čak 44 poena, uz sedam skokova i dve asistencije.

Američki krilni centar sjajnom partijom ostavio je u senci Džona Kolinsa koji je predvodio Atlantu sa dabl-dabl učinkom i 23 poena uz 11 skokova.

Pobedio je bivši kliub Bogdana Bogdanovića Sakramento Kings. Sjajan je bio i Nemanja Bjelica, koji je u pobedi Sakramenta nad Čikagom od 128:124 učestvovao sa 12 poena, pet asistencija i četiri skoka za 19 minuta u igri.