OPŠTA MAKLJAŽA U DETROITU: Lebron bezobrazno UDARIO Stjuarta, a onda je nastao HAOS! Pala KRV (VIDEO)

22.11.2021. 07:22
Lebron Džejms
Lebron Džejms / Izvor: Profimedia
Užasne scene.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Pistonse u Detroitu rezultatom 121:116, ali je meč u "gradu motora" obeležio veliki incident u kome su učestvovali Lebron Džejms i igrač domaćih Ajzea Stjuart.

ODLAZAK IZ PARTIZANA: Željko se ODRIČE igrača sa Pešićevog spiska

BOMBA NA JADRANU: Bivši košarkaš Zvezde na pragu Cedevite

HAOS U MORNARU: Amerikancu se gubi svaki trag, Barani ne znaju gde je

Kralj je isključen protiv Detroita, jer je namerno i bezobrazno udario laktom Ajzeu Stjuarta. Incident se dogodio na početku treće četvtine, kad su Pistonsi vodli sa 78:66. Posle slobodnog bacanja, dvojica košarkaša su se borila za loptu. Igrač domaćih se malo poslužio nedozvoljenim sredstvima, to je iznerviralo Lebrona koji ga je udario u lice.

Snimak potvrđuje da je bilo namere kod Džejmsa i da se desilo bilo u žaru borbe. Stjuartu je pukla arkada, pao je na parket, ali je ustao, želeći da se obračuna sa jednim od najboljih košarkaša današnjice.

Šorka je potrajala nekolilko minuta, pošto je iznervirani Stjuart krvavog lica jurio Kralja po celom terenu. Posle mnogo bure, sudije su isključile Džejmsa i meč je nastavljen.

Do izlaska iz igre, Lebron je dao samo 10 poena, imao 5 asistencija i jedan skok za 21 i po minut na terenu, uz šut iz igre 4/7.

Detroit je propustio veliku priliku da dođe do pobede, pošto je krajem treće četvrtine imao ogromnih +17 (99:82), a onda je na scenu stupio Entoni Dejvis, koji je meč završio sa 30 poena.

Lejkersi su poslednji kvartal dobili sa ubedljivih 20 razlike (17:37) i na taj način prelomili meč, zahvaljujući sjajnoj roli tandema Dejvis-Vestbruk.

Ras je postigao četiri koša manje od Obrve, dok je odličnu rolu imao veteran Karmelo Entoni sa 18 koševa, pogodivši pet trojki iz osam pokušaja. Od ostalih igrača gostiju, dvocifren je bio i centar Dvajt Hauard sa 13 poena.

Kod domaćih, prednjačio je Džeremi Grant sa 36 poenom, Hamidu Dijalo je ubacio 17, a Frenk Džekson 15 poena. Ajzea Strjuart je do povrede ubacio samo četiri poena za 18 i po minuta na terenu.

Tim iz Los Anđelesa je ovim trijumfom prekinuo crnu seriju od tri poraza, dok je Detroit ostao na četiri pobede u sezoni, zbog čega zauzimaju pretposlednje mestu na "Istoku". Gori od Pistonsa su samo košarkaši Orlanda.