ORLOVI, OBRATITE PAŽNJU: Meč Švajcarske i Finske rešen posle velikog PREOKRETA (VIDEO)

23.02.2020. 21:09
h
h / Izvor: Foto: Fiba.basketball
Sjajna utakmica.

Košarkaška reprezentacija Finske slavila je na gostovanju Švajcarskoj posle velikog preokreta u drugom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine rezultatom 69:64 (11:21, 10:15, 22:14, 26:14). Tom pobedom Finci su izjednačili skor sa Srbijom na tabeli posle poraza Orlova od Gruzije u Beogradu (više pročitajte OVDE), ali tim Igora Kokoškova zauzima drugu poziciju zbog pobede u Finskoj.

Reprezentativac Srbije smirio strasti posle poraza od Gruzina, istakao NEŠTO bitnije!

SRBIJA IZGUBILA OD GRUZIJE: Pogledajte poslednji napad i KATASTROFALAN šut Zagorca (VIDEO)

Posle poraza Srbije od Gruzije, selektor KOKOŠKOV IZNENADIO stavom!

Reprezentacija Švajcarske je odigrala fenomenalno prvo poluvreme posle kog je imala prednost od 15 poena razlike (36:21), a u tom ritmu su nastavili i u trećoj četvrtini. Međutim, u završnici treće deonice Finci su se razgoropadili i serijom 13:3 su uhvatili priključak pred poslednjih deset minuta (50:43).

U četvrtoj četvrtini su Švajcarci održavali prednost, ali je Finska za nešto više od dva minuta napravila seriju 9:0 i 90 sekundi pre kraja je na semaforu pisalo 65:61 za goste. Posle toga je domaći tim pogodio trojku kojom je došao na poen zaostatka, ali nije imao snage da ipak odnese pobedu, pa su se Finci na kraju radovali.

Najzaslužniji za pobedu Finske bio je Sasu Salin koji je ubacio 25 poena, dok je u poraženom timu bolji od ostalih bio Marko Mlađan sa 12.

Pogledajte kako izgleda poznata navijačica Milana Klaudija Romani.

NAVIJAČI BESNE NA TVITERU: Ovo su REAKCIJE posle šokantnog poraza Srbije od Gruzije!

PRORADIO KOLAROV: Gol i asistencija kapitena reprezentacije Srbije u Rimu (VIDEO)

STEFAN NA TERENU: Najbolji teniser sveta sa sinom učestvovao na zanimljivom takmičenju (VIDEO)