ORLOVIMA DOVOLJNA JEDNA ČETVRTINA: Preokret i pobeda Srbije nad Italijom

19.08.2022. 19:59
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Odlična poslednja deonica.

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Italije 90:86 (24:23, 20:30, 21:19, 25:14) na otvaranju DBB Superkupa u Nemačkoj.

FIBA ODREDILA SATNICU: Poznati svi termini Orlova na Evrobasketu

PEŠIĆ U NOVOM PROBLEMU: Nedović POVREĐEN!

NIŠTA OD MEDALJE ZA ORLOVE: FIBA odredila favorite na Eurobasketu

Raspucana i otvorena utakmica sa dosta poena viđena je u Hamburgu, posebno efikasno je bilo u prva dva kvartala.

Bespotrebno nervozni su bili Orlovi u prvom poluvremenu, nekoliko sudijskih odluka, dovelo je do toga da izgube fokus i vrlo dobri protivnik je to znao da iskoristi.

Svetislav Pešić
Svetislav Pešić / Izvor: MN Press

Naši momci su imali prednost pri završetku prve deonice, a u sledeće dva perioda Italijani su bili ti koji su dominirali.

Odlični su bili, na ovom meču nominalno, gosti pogotovo u trećem delu kada su stekli i najveće vođstvo, od plus 15.

Srbija je bila u tim trenucima u potpunom nokdaunu, sve je išlo na ruku izabranika Salvatora Tranotija, ipak sve se izmenilo u poslednjem kvartalu.

Razigrali su se Jokić i Micić, pogođeni su neki otvoreni šutevi pre svega za tri poena i za tili čas Orlovi su stigli na minus dva sredinom poslednjeg perioda.

A upravo Jokić je na tri minuta do kraja doneo i prvu prednost svojoj ekipi još od prve četvrtine.

U poslednji minut se ušlo sa vođstvom Srbije od plus jedan, Italijani su se spetljali izgubili loptu, da bi na drugoj strani poentirao Kalinić i doneo plus tri na 16 sekundi do kraja. Manjon je bio polovičan sa linije penala, Kalinić je za razliku od plejmejkera Italijana bio oba puta precizan sa slobodnih bacanja i doneo trijumf Srbiji.

Najefikasniji kod našeg tima je bio Nikola Jokić sa 18 poena, deset skokova, Lučić, Micić i Milutinov su imali po 15 poena.

Kod Italijani bolji od ostalih su bili Fontekio sa 25, Nikolo Meli je imao 17, a Manjon 16.

Naša selekcija je tako, na neki način, uzvratila Italiji, za poraz prošlog leta u utakmici za plasman na Olimpijske igre.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom