OSVETA ZA MARKA: Zvezda PREGAZILA Galatasaraj! (VIDEO+FOTO)

23.02.2017. 20:40
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Crveno-beli pružili fantastičnu partiju, sjajni Lazić šutirao trojke 5-5.

Veliki trijumf Crvene zvezde na putu ka pljej-ofu Evrolige! Crveno-beli su u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić", u 23.kolu elitnog evropskog klupskog takmičenja, srušili Galatasaraj ubedljivim rezultatom 77:58!

Crveno-beli su otvorili važan susret furiozno, simultanku je od starta igrao Lazić, šutirajući već na startu trojke 3-3! Posle prvog Lazićevog projektila uzvratio je Micov za 3:3, a nakon 6:6, ponovo je Srbin u dresu Galate poentirao ovom prilikom sa linije penala (6:7, 3.minut).

DELIJE SE PRIMIRILE, A ONDA VULKAN: Transparent za RUSA dugo će se PAMTITI (VIDEO)

Publika u krcatoj dvorani „Aleksandar Nikolić “ opet je bila na nogama, kada je Dženkins postigao tri poena (11:7, 5.minut), zatim je isto učinio Guler, a onda se dogodila i pomenuta Lazićeva treća trojka za 14:10, da bi Kuzmićevo poentiranje zakucavanjem izazvalo pravo oduševljenje (16:10, 6.minut).

KK Crvena zvezda

OVAKO JE DOČEKAN ATAMAN: A onda su Delije ZAGRMELE i ZALEDILE KRV u žilama svih u Pioniru (VIDEO)

Zvezda je par minuta držala rivala na distanci od šest poena, ali su Fitipaldo i Preldžić postavili rezultat prve deonice.

I u drugoj četvrtini je naš pravk održavao stečeno vođstvo (23:17, 11.minut, Tompson), a postepeno je u ritam, u tim momentima ulazio Simonović, da bi fantastični Lazić u 15.minutu zabeležio svoj 12 poen, odnosno četvrtu trojku iz četvrtog pokušaja za 33:22!

VELIKO IZNENAĐENJE: OVO je SASTAV Zvezde za Galatasaraj (FOTO)

Srpski šampion je, zatim, borbenom i poletnom igrom održavao „plus 10“, a u poslednjem minutu prvog poluvremena dogodila se crveno-bela eksplozija! Viđena je serija atraktivnih poteza, kontre, Simonovićevo zakucavanje i razlika u korist Beograđana je očas posla skočila na 19 poena (46:27, trojka Dženkinsa), a to vođstvo  je zadržano i na odlasku na veliki odmor (48:29).

Početkom nastavka viđena je konfuzna igra na obe strane, ali elegantan poluhorog Kuzmića za 52:31(24.minut) popravio je utisak. Kako god, mesta panici nije bilo, Zvezda je imala bezbednu rezultatsku distancu (54:36, 25.minut), veliki kapital za završnicu.

Vrhunsku partiju je, zatim, nastavio sjajni Lazić postigavši i petu trojku iz petog pokušaja (62:34, 28.minut), a tim sa Malog Kalemegdana je odmakao i na „plus 24“(64:40, 30. minut).

ZAPALILI DVORANU: Volters i Kuzmić IZAZVALI OVIM POTEZOM zemljotres u Pioniru (VIDEO)

U poslednjem periodu bilo je otaljavanje posla, oba tima, svesna da je pitanje pobednika odavno rešeno, trudila su se da sačuvaju što više energije za naredne okršaje.

Delije su tu deonicu susreta iskoristile za zasluženo, veliko slavlje...

CRVENA ZVEZDA – GALATASARAJ  77:58 (20:17, 28:12, 16:13, 13:16)

DVORANA: „Aleksandar NIkolić“

GLEDALACA: 7.000.

SUDIJE: Perez, Zamojski, Silva.

CRVENA VEZDA:  Volters 2, Tompson 10, Mitrović, Lazić 17, Simanić, Dobrić, Simonović 12, Dženkins 11, Gudurić 2, Jović 6, Kuzmić 16, Bjelica 1.

GALATASARAJ: Preldžić 4, Micov 11, Fitipaldo 8, Tajs 1, Korkmaz 5, Šilb 2, Arar 4, Plais 2, Daje 8, Guler 8, Dibler, Koksal 5.

Real Madrid – Darušafaka (21)

Tabela: Real Madrid 17-5, CSKA 17-6, Olimpijakos 16-7, Fenerbahče 15-8 , Panatinaikos 13-9, Crvena zvezda 13-10, Baskonija 12-10, Anadolu Efes 11-11, Darušafaka 11-11, Žalgiris 9-13, Barselona 9-14, Brose Baskets 8-14,  Makabi 8-15, , Uniks 7-15, Emporio Armani 7-16, Galatasara j 7-16.