OVO DO SADA NIJE VIĐENO: Trener Evroligaša odlučio se na NEVEROVATAN potez! (VIDEO)

08.12.2018. 10:04
KK Efes
KK Efes / Izvor: Profimedia
Za rubriku verovali ili ne.

Trener Efesa Ergin Ataman izjavio je posle poraza od Reala da će zahtevati od čelnika Evrolige da se ta utakmica poništi.

SRBI DOMINIRALI U OHAJU: Bogdan i Bjelica ODUVALI bivšeg šampiona! Završen Jokićev SAN! (VIDEO+FOTO)

VEČITI RIVALI U KLINČU: Zvezda i Partizan jure novog Salaha!

Košarkaši Efesa su u poslednju četvrtinu ušli sa 14 poena prednosti, ali ni to im nije bilo dovoljno da na domaćem parketu savladaju aktuelnog šampiona Evrope. Kraljevski klub je odigrao fenomenalno završnih deset minuta i ostvario vrlo važan trijumf na gostujućem terenu. Međutim, prema rečima turskog stratega pobeda Madriđana je bila neregularna.

- Pokazali smo svima da možemo biti šampioni Evrolige. Još jednom smo to pokazali. Želim da nas zato više poštuju. Razgovaraćemo sa menadžmentom kluba, ali mislim da su sudije napravile vrlo kritičnu grešku. U pitanju je očigledna povreda pravila. Posle tehničke Danstonu, sat za merenje napada je morao da pokazuje vreme koje je dotad prošlo, a ostalo je još četiri sekunde za napad. Ipak, oni su vratili vreme na 14 sekundi - rekao je Ataman po završetku meča.

Šef stručnog štaba Efesa je najavio da će se klub obratiti Evroligi uz vrlo jasan zahtev.

- Ukazali smo na grešku dva ili tri puta, ali oni su samo rekli "ne, ne". Pitam "šta ne, pa to je pravilo?" Tražićemo od Evrolige da ponove utakmicu - dodao je vidno iznervirani Ataman.

Ergin Ataman
Ergin Ataman / Izvor: MN Press

Ipak, Turčin veruje u svoje igrače i ubeđen je da će se radovati na kraju sezone.

- Kada otvorite Atamanovu biografiju, vidite 16-17 trofeja. Nedostaje samo Evroligin i on će doći ove godine. Ponosan sam na svoje igrače kakav otpor su pružili aktuelnom šampionu - poručio je iskusni stručnjak.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.