PARNI VALJAK BEZ DAHA: Crno-beli položili ORUŽJE pred Evroligašem, Baskonija ubedljiva (FOTO)

05.09.2018. 22:06
KK Partizan
KK Partizan
Nenad Čanak će imati pune ruke posla pred start nove sezone.

Košarkaši Partizana su u prvom meču na turniru u Španiju zabeležili ubedljiv poraz od ekipe Baskonije 91:54 (25:10, 18:14, 23:16, 25:14). Tokom celog meča španski tim je bio bolji i na kraju zasluženo trijumfovao.

ODLUČENO JE: Ovaj sudija će deliti pravdu Orlovima protiv Litvanije (FOTO)

GROBARI MOGU DA ODAHNU: Partizan će u VEČITI DERBI ući jači, OČEKUJE se da zaigra i ON (FOTO)

Partizan je u ovaj meč ušao veoma loše... Za prvih deset minuta crno-beli su postigli samo 10 poena, a primili čak 25. Da je Baskonija ušla krajnje ozbiljno u ovaj duel potvrđuje prva četvrtina gde je ekipa iz Vitorije zatrpala koš višestrukog prvaka Srbije. U drugom kvartalu Partizan je uspeo da dođe do daha i smanji prednost španske ekipe, koja je prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 43:24. Nezaustavljiv je bio Toto Šenglelija sa 17 poena za prvih 20 minuta, dok je u Partizan najefikasniji bio centarski par, Gagić - Lendejl, koji je zajedno ubacio 13 koševa od ukupno 24 koliko je Parni Valjak ubacio u prve dve četvrtine.

Početak drugog poluvremena ličio je na start meča.. Baskonija je ponovo stegla odbranu i crno-bele svela na 16 poena uz 23 ubačena. Rezultat pred odlučujuću četvrtu deonicu iznosio je 66:40 u korist španskog Evroligaša. Kombinovani tim Partizana je i polsednji kvartal ubedljivo izgubio, Baskonija je rešila ovaj meč sa 37 poena razlike, a konačan rezultat je glasio 91:54!

U redovima crno-belih jedini košarkaš sa dvocifrenim učinkom bio je Džok Lendejl sa deset poena, a sedam je postigao Đorđe Gagić. Šengelija je utakmicu završio sa 27 poena, Johanes Vojtman dodao je na to još 14, a Šejvon Šilds 16 poena. Posle ovog meča crno-belima sledi učešće na turniru u Taragoni, gde će crno-beli odmeriti snage sa ekipama Saragose (8. septembar) i Tenerifa (9. septembar).

Za kraj boravka u Španiji, Partizan će 12. septembra u Ljeidi odigrati utakmicu protiv Barselone.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.