EVROKUP: Nije ubacio 100 poena, ali je Tofaš pobedio Partizan (VIDEO+FOTO)

13.11.2019. 19:57
Nemanja Gordić
Nemanja Gordić / Izvor: MN Press
Odigran meč 7. kola. U sledećoj rundi crno-beli će dočekati Ritas.

Košarkaši Partizana su poraženi u utakmici 7. kola Evrokupa od Tofaša u Turskoj. Rezultat u korist domaćina bio je 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18). U najavi meča, trener crno-belih Andrea Trinkijeri je upozoravao na to da Turci mogu da ubace i 100 poena, ako im se dozvoli. To se doduše nije desilo, ali je pobeda bila zaslužena. Domaćin je sve vreme vodio, srpski tim je uspevao da smanje (na četiri poena), ali to nije bilo dovoljno. Partizan sada ima učinak 5-2, posle drugog vezanog poraza, a Tofaš 4-3. U sledećem kolu, crno-beli će dočekati Ritas koji je večeras savladao Limož sa 92:78

Nejfikasniji u utakmici bio je Sami Mehija sa 26 poena, dok je Mat Lodžeski ubacio 15. Tarik Filip je dao 14, a Devin Vilijams. Kada je reč o Partizanu, Nemanja Gordić je ubacio 15, Stefan Birčević 11, a Vilijam Mozli i Markus Pejdž po devet.

A SAD I ZVANIČNO: Đorđe Gagić se vratio u ABA ligu

ANA DABOVIĆ PRED TURSKU: Što više navijača dođe da nas bodri, mi ćemo biti bolje

BOMBA: FMP dovodi iz Partizana najboljeg mladog igrača Srbije

Domaćin je bolje otvorio meč, pa je u prvoj četvrtini održavao koliku-toliku prednost. Na polovini deonice bilo je 10:5, a turski tim su nosili Mat Lodžeski i Sami Mehija koji su u tim trenucima postigli šest, odnosno četiri poena. Crno-beli nisu imali rešenje za agresivnu odbranu domaćina, pa su pokušavali i za tri poena, ali su promašivali (Birčević i Jaramaz). Na drugoj strani, Tofaš je povećavao prednost, pa je na dva minuta do kraja četvrtine bilo 16:5. Tek sa linije slobodnih bacanja Stefan Birčević je prekinuo seriju Turaka (za 16:7). Posle promašaja Birčevića za tri, Gordić je išao na polaganje i bio uspešan. Smanjio je na 16:9, ali je Muhsim Jašar uzvratio, za 18:9. Uvodnu deonicu obeležio je i podatak da nije bilo pogodaka za tri poena, ali je domaćin manje puta pokušao. Turski tim imao je učinak 0/4, a srpski 0/7. Vodeći strelac u redovima crno-belih bio je Gordić sa tri poena. Za Tofaš, Mehija je ubacio osam.

Na početku druge četvrtine, zbog nesportske Vajta, Veličković je iskoristio dva bacanja, ali u sledećem napadu Gordić nije pogodio za tri. To je bio deveti promašaj za tri poena. Tofaš je na drugoj strani povećavao prednost, pa je bilo i 25:12. U tim trenucima je šansu dobio i Uroš Trifunović, a Partizan je u životu održavao Gordić, sa linije slobodnih bacanja (25:14). Posle lošeg pasa Tomasa, Tofaš je povećao prednost na 28:14. U tim trenucima, bila je i kraća pauza pošto je Baris Ermiš pri padu glavom udario u parket. Posle ukazane pomoći, igra je nastavljena, a Ermiš je otišao na klupu. Posle nekoliko promašaja, konačno je Trifunović prekinuo seriju Tofaša. Ujedno je ubacio i prvu trojku za crno-bele (tadašnji učinak 1/10), za 30:19.

Situacija je za Partizan počela da ide nabolje, kada je Birčević pogodio za tri (33:24). Povećao je Tofaš na 39:26, ali je Trifunović smanjio na 39:28. Novu trojku za crno-bele ubacio je Tomas, za 41:31. Na 42:31, Partizan je imao poslednji napad, ali Gordić nije bio uspešan.

Među crno-belim u prvom poluvremenu najefikasniji bili su Birčević i Tomas sa po sedam poena, dok su Gordić i Trifunović ubacili po pet. Ubedljivo najefikasniji na terenu bio je Mehija sa 15 poena. Po deset su ubacili Vilijams i Lodžeski.

Drugo poluvreme je trojkom (iz svog trećeg pokušaja) otvorio Markus Pejdž (47:36), a na polovini četvrtine Partizan je smanjio na 50:42. Ipak, posle neiskorišćenog napada, Vilijams je poentirao. Posle promašaja Tomasa za tri, Trifunović je pogodio za dva poena (52:44). Gordić je posle prodora smanjio na 54:48, a zatim i pogodio za tri (56:51). Novu trojku je ubacio kapiten Veličković i smanjio na 58:54, ali su Turci iskoristili Mozlijev promašaj ispod koša. Ubrzo je i Veličković napravio prekršaj, a Andrea Trinkijeri je dobio tehničku zbog protesta. Ubrzo je bilo i 63:54. Mogao je i Rade Zagorac da smanji, ali se u poslednjim trenucima kontre okliznuo i napravio grešku u koracima.

Prve poene u poslednjoj četvrtini dao je Filip (trojka) za 66:54, a novu trojku je ubacio za 69:56. Kako se meč bližio kraju, prednost domaćina je rasla. Tako su Mehija i Jašar povećali na 76:60. Nisu se predavali crno-beli, ali je prednost ipak bila nedostižna. Mozli je u poslednjem minutu trojkom smanjio na 80:69. Pejdžova trojka je bila za rezultat 80:72. Poslednje poene dao je Mehija.

TOFAŠ - PARTIZAN 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18)

DVORANA: "Tofaš arena" (Bursa)

SUDIJE: Lotermozer, Vilijus, Caruča

TOFAŠ: Durmaz 1, Ugurlu 3, Ermiš , Tuna, Vajt 5, Mehija 26 (8/12 za dva, 2/4 za tri), Satir, Filip 14, Atsuren, Lodžeski 15, Vilijams 12, Jašar 6.

PARTIZAN: Zagorac 4, Pejdž 9 (3/6 za tri), Gordić 15 (2/5 za tri), Jaramaz 2, Miletić, Veličković 5, Birčević 11 (6 sk), Janković 2, Tomas 7 (6 sk), Peiners 1, Trifunović 7, Mozli 9 (3/4 za dva, 6sk).