OČAJNI PARTIZAN DOŽIVEO 10. PORAZ: Igokea slavila u Beogradu

06.02.2021. 18:37
Markus Pejdž
Markus Pejdž / Izvor: MN Press
Ništa od plej-ofa.

Košarkaši Partizana doživeli su 10. poraz ove sezone u ABA ligi. Od crno-belih, u Beogradu, bolja je bila Igokea rezultatom 83:75 (23:16, 19:20, 21:26, 20:13). Meč 18. kola regionalne lige bio je prilično dramatičan i interesantan, ali u samom finišu bolje se snašla ekipa iz Republike Srpske i tako stigla do svoje 13. pobede.

BRILJANTNO NA KRAJU: Srbija PREGAZILA Litvaniju

UVREDA I PONIŽENJE: Repeša OŠTRO o imenovanju Jovanovića za trenera Cibone

PAVIĆEVIĆ ZNA ODAKLE PRETI NAJVEĆA OPASNOST: Moramo da zaustavimo Simonovića i Petruševa

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Partizanove jurnjave za Igokeom. Gosti su od prvog minuta stekli prednost koju nisu ispuptali. Imali su izabranici Dragana Bajića i maksimalnih +9, ali crno-beli su konstantno smanjivali zaostatak, međutim, klub iz Republike Srpske je imao odgovor na svaki dobar potez Pejdža, Veličkovića, Mike, Jaramaza… „Plavi“ su nošeni igrom Atića i Ilica na pauzu otišli sa +6 – 42:36.

Praktično ista slika viđena je i u drugih 20 minuta. Igralo se u serijama, u jednom momentu i koš za koš, a bolje su se snašli gosti. Marko Jošilo je bio "X faktor" i sa nekoliko uzastopnih koševa "ugasio" poslednji nalet Partizana koji nije imao snage da se, po ko zna koji put, vrati u meč.

Najbolji u redovima pobedničkog sastava bili su Klemons, Jošilo i Ilić sa po 16 poena. Partizan je predvodio Tomas sa 18 poena, a pratili su ga Mika sa tri manje i Pejdž koji je ubacio 14.

ABA liga, 18. kolo

Partizan - Igokea 75:83 (16:23, 20:19, 26:21, 13:20)

Dvorana: Ranko Žeravica

Sudije: Josip Radojković, Mario Majkić, Vladimir Vesković

Partizan: Mika 15, Zagorac 6, Pejdž 14, Dangubić, Jaramaz 11, Veličković 11, Perkins, Janković, Radovanović, Tomas 18 Trifunović, Mozli.

Igokea: Klemons 16, Atić 13, Jovanović 4, Grej 7, Jošilo 16, Talić 1, Ilić 16, Pot, Karmajkl 9, Fundić 1, Kondić.

U nastavku tekst možete pročitati celokupan tok meča.

10. minut
KRAJ UTAKMICE! Partizan je doživeo novi poraz - 75:83.
8. minut
Marko Jošilo je "X faktor" ove utakmice, nekoliko uzastopnih koševa za novu glavobolju domaćih - 73:78
6. minut
Rašon Tomas drži Partizan u igri, ali ovo su tek peti poeni crno-belih u četvrtoj četvrtini - 67:73.
4. minut
"Plavi" uspevaju da uvećaju svoju prednost - 64:70.
2. minut
Grej postiže dva slobodna bacanja i to su ujedno jedini poeni za sada u poslednjoj četvrtini - 62:65.
IV Četvrtina
10. minut
Čeka nas uzbudljiva poslednja deonica. Domaći su konačno stigli do prednosti, ali Klemons i Grej drže Igokeu u igri - 62:63.
8. minut
I ponovo, kao preslikano, crno-beli smanjuju razliku. Jaramaz je lepo pogodio preko Klemonsa - 57:51
6. minut
Stigla je ekipa iz Laktaša do svoje maksimalne prednosti - 43:53.
4. minut
Neverovatno kako Igokea odgovara na svaki napad Partizana. Atić i Ilić sarađuju kao da igraju zajedno decenijama - 43:51.
2. minut
Ponovo dobra rola Erika Mike, odlično je sve pripremio Markus Pejdž, a nekadašnjem igraču Sakramenta nije bilo teško da smanji rezultat na 40:42.
III Četvrtina
10. minut
gokea ima prednost od prvog minuta, Partizan nema rešenja za Ilića i Atića. Na poluvremenu 36:42.
8. minut
Veličković pogađa trojku u jako bitnom momentu za beogradski tim. Puleni trenera Filipovskog smanjuju na 33:36.
6. minut
Markus Pejdž je pogodio nemoguć šut za tri poena, Ilic pogađa jedno slobodno bacanja. Gosti konstantno održavaju srečenu prednost - 30:36.
4. minut
Igokea pravi seriju od 5:0 i svoju prednost povećava na 29:20.
2. minut
Partizan na krilima Zagorca smanjuje na -4, Bajić je primoran da trazi tajmaut - 20:24.
II Četvrtina
10. minut
Dobro otvaranje utakmice od strane kluba iz Republike Srpske omogućilo im je da prvu deonicu reše u svoju korist sa 23:16. Imao je "Parni valjak" poslednji šut, ali je Perkins promašio.
8. minut
Fenomenalno zakucavanje Erika Mike, Amerikanac je definitvno u usponu forme - 15:20.
6. minut
Karmajkl i Atić prave ogromne probleme odbrani crno-belih. Domaći nemaju rešenja za pomenuti tandem - 11:19.
4. minut
Partizan je preko Veličkovića i Jaramaza došao do izjednačenja od 11:11. Igra se vrlo brzo u oba smera, prava fizička košarka.
2. minut
Igokea je meč otvorila silovito, sa nekoliko atraktinih poteza - 8:3 u korist gostiju.