110.1009

PARTIZAN NASTAVLJA SVOJ TEROR: Turk Telekom lak plen za Parni valjak

27.10.2021. 19:55 22:58
Crno-beli i dalje bez poraza u novoj sezoni.

KK Partizan savladao je Turk Telekom rezultatom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18) u drugom kolu Evrokupa. Crno-beli u fenomenalnoj atmosferi dvorane "Aleksandar Nikolić" kontrolisali meč grupe "A" prestižnog kontinentalnog takmičenja.

DENVER I DALJE STREPI: Jokićevi saigrači govorili o povredi srpskog centra

UMORNA ZVEZDA STIGLA U MILANO: Radonjić se nada konkretnijoj igri u napadu

POSLEDNJA OPOMENA: Fener se žalio Evroligi zbog suđenja

Kevin Panter i Alen Smailagić su dominirali u prvoj četvrtini, a početkom druge KK Partizan je prvi put je došao do dvocifrene prednosti - 26:16. Turk Telekom je uspeo da se vrati na 30:28, ali su domaći serijom 11:0 obezbedili, do tog trenutka, maksimalnih 41:28. Na odmor se otišlo se "samo" sedam poena viška (41:34).

U nastavku susreta dobre vesti za Grobare! Kako je vreme prolazilo domaći tim bio je sve sigurniji i u poslednju deonicu je ušao sa ogromnih plus 23 - 64:41.

Već tada je bilo jasno da je meč rešen, a Obradović je iskoristio priliku da svim momcima ukaže šansu, održi visok nivo igre na obe strane terena i odmori nosioce igre. Konačan rezultat bio je 85:59.

Kevin Panter je bio najefikasniji sa 19 poena za svega 18 minuta na parketu, Smailagić je upisao 13, Madar 12, a borbeni Aleksa Avramović je imao 10 uz 3 asistencije.

Kod gostiju istakli su se Džadžuan Džonson sa 14 i Eron Herison sa 13 poena.

Parni valjak u sledećem kolu dočekuju Huventud, dok Turk Telekom na svom terenu igra sa poljskim Slaskom.

Partizan - Turk Telekom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Hjerezuelo, Kovalski, Buber.

PARTIZAN: Kuruks 2, Panter 19, Ledej 7, Zagorac 2 , Avramović 10, Koprivica 5, Dangubić, Smailagić 13, Mur 8, Glas, Trifunović 7, Madar 12

TURK TELEKOM: Perez 2, Herison 13, Akar, Gejik 6, Demir 8, Elis 2, Dokins, Džonson 14, Engideniz 6, Ogut, Donat 8

40. minut
Kraj meča u kojem je srpski klub dominirao. Partizan - Turk Telekom 85:59.

37. minut
I Trifunović je uspeo da se upiše - 79:55.

34. minut
U Pioniru je izgleda sve završeno. Željko Obradović je iz igre izvukao nosioce, dok su na parketu mlade snage - 74:50.
32. minut
Kakva lakoća postizanja poena Kevina Pantera. Amerikanac je napadačka mašina koja "melje" Turk Telekom - 67:44.
IV ČETVRTINA

30. minut
Apsolutno dominacija pulena Željka Obradovića - 64:41.

28. minut
Panter nastavlja svoj "teror". Amerikanac sa poludistance pogađa kao od šale - 54:39.

26. minut
Sjajna energija Alekse Avramovića i Kevina Pantera. Crno-beli su na maksimalnih 52:37.

24. minut
Parni valjak čuva svojih +9 sa poluvremena - 46:37.

22. minut
Opezan početak obe ekipe. Jedini se u listu strelaca upisao Jam Madar. Izraelac je bio precizan sa distance za 44:34.

III ČETVRTINA
20. minut
Kraj prvog poluvremena. Partizan - Turk Telekom 41:34.
18. minut
Ponovo crno-beli dodaju "gas" i stižu do nove osetnije prednosti - 36:28.

16. minut
Harison i Džonson vode Turk Telekom do "samo" minus 4. Željko Obradovića pri rezultatu 30:26 traži tajm-aut.

14. minut
Dalas Mura polaže loptu u koš posle odličnog driblinga - 30:21.

12. minut
Jedini koji je pogodio za Partizan u uvodnim minutima druge četvrtine je Koprivica - 23:16.

II ČETVRTINA

10. minut
Partizan je ubedljivo priveo prvu deonicu kraju - 21:12. Najefikasniji u redovima crno-belih je Kevin Panter sa 9 poena.

7. minut
Madar je pogodio za dva, Goren Burak je zatražio tajm-aut.

6. minut
Upisao se i Kevin Panter sa slobodnih bacanja, a potom pogađa i trojku za 14:7. Četiri vezana poena za Partizanovog asa.
5. minut
Prvi poeni za Balšu Koprivicu, crno-beli su na plus tri 10:7.
4. minut
Prve poene za Turk Telekom postiže Aron Herison, potom i trojka Demira, sada je 6:5.
2. minut
Partizan sjajno otvara meč, sa dve vezane trojke. Najpre je pogodio Smailagić, a potom i Lidej za 6:0 za startu za Obradovićeve izabranike.
Utakmica je počela.

TOK MEČA.

Trener crno-belih, Željko Obradović, pred meč je poručio:

- Prva utakmica ispred naših navijača u Evrokupu i obaveza više da nastavimo u istom ritmu kao što smo igrali dosad, što znači najborbenije i do zadnjeg atoma snage. Od prve sekunde da probamo da igramo agresivnu odbranu, da budemo koncentrisani, ekipa Turk Telekoma je imala par veoma dobrih utakmica, istina je da su odigrali nešto slabije u pojedinim mečevima ali su otvorili Evrokup na veoma dobar način, pobedivši u prvoj utakmici kao domaćini i igrajući veoma dobro. Mnogo stvari odlučuju na jednoj utakmici, ali naša agresivnost od prve do zadnje sekunde je nešto što je najvažnije - završio je Obradović.

Tekstualni prenos meča iz popularnig Pionira možete pratiti u nastavku.