PLEJ-OF SUPERLIGE: Zvezda se malo mučila, pa OTIŠLA u finale (FOTO)

08.06.2017. 22:43
KKCZ12
KKCZ12 / Izvor: MN Press
Crveno-beli sa 2:0 u seriji trasirali put u borbu za titulu.

Koašarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa Superlige pošto su savladali Mega Leks sa 84:75 (28:28, 19:13, 20:27, 17:9) i tako slavili sa 2-0 u ukupnom rezultatu u polufinalnoj seriji. Tompson i Dženkins predvodili su Zvezda, ali bi novi problem za tim Dejana Radonjića mogla da bude povreda Stefana Jovića koji je u poslednjoj četvrtini morao da izaće iz igre. Finalna serija počinje 14. juna, a crveno-beli čekaju pobednika druge polufinalne serije između Partizana i FMP-a.

Nije se dugo čekalo na poene poečtkom meča pošto je Čarls Dženkins pogodio za dva poena. Amerikanac je zajedno sa Kuzmićem bio udarna snaga Zvezde u uzvodnim minutima meča i razlog zbog kojeg su gosti iz Beograda konstantno imali prednost od od dva do četiri poena. Ipak, Simeunović i Spaosojević doneli su preokret Megi i prvo vođstvo u osmom minutu 20:18, ali je to bilo kratkog daha. Zvezda je ubrzo prešla ponovo u vođstvo preko MItrovića i Tomspona i sa dva poena prednosti otišla na prvi mali odmor.

Na isti način je meč tekao i u prvih nekoliko minuta druge deonice. Mega je pokušavala da stigne prednost gostiju, što je momcima Dejana Milojevića i uspelo u 14. minutu (30:30), ali je Zvezda preko Jovića, Kuzmića i Lazića došla do prve dvocifrene prednosti na meču(42:32) četiri minuta kasnije. Ipak, Mega je do poluvrmeena uspela da se spusti na ispod 10 poena zaostatka.

Mnogo bolje je u treću četvrtinu ušla Zvezda pa je u 24. minutu prednost Beograđana bila 58:43. Izgledalo je da će crveno-beli u tim trenucima prelomiti utakmicu jer su došli do 15 poena prednosti, ali je došlo do opuštanja što je Mega umela da iskoristi. Milojevićev tim je za samo tri minuta napravio seriju od 13-0 zahvaljujući odličnoj igri nekadašnjeg zvezdaša Nikole Rebića kome su pomogli Jaramaz i Mušidi. Tompson i Gudurić održavali su minimalnu prednost Zvezde da bi Jaramaz trojkom doveo svoj tim na 65:64, ali su crveno beli ostali u vođstvu pred poslednju deonicu tokom koje se Volters požalio na povredu i izašao sa terena.

Čarls Dženkins
Čarls Dženkins / Izvor: MN Press

Neizvesnost se nastavila i u odlučujućih 10 minuta, a Zvezda je i dalje čuvala minimalnu prednost. Veliki peh ekipi Dejana Radonjića dogodio se u 33. minutu kada je Stefan Jović izašao sa terena uz pomoć saigrača zbog povrede. Gudurić je trojkom ponovo odvojio Zvezdu na šest poena (74:68) u 34. minutu da bi zatim skoro dva minuta bilo bez poena sve dok Mušidi nije postigao trojku pa se u poslednja dva minuta ušlo rezultatom 74:71. Usledila je mini serija Dženkinsa koji je postigao četiri poena u nizu i doneo Zvezdi 78:71, pogodio je i Rebić, ali se revanširao Dangubić. Pokušala je Mega do kraja da učini završnicu neizvesnijom, ali su se Dženkins i Gudurić pobrinuli da crveno-beli već posle dva meča odu u finale.

MEGA LEKS - CRVENA ZVEZDA 75:84 (26:28, 13:19, 27:20, 9:17)

DVORANA: Pinki

SUDIJE: Jovčić, Nešković, Jevtović

GLEDALACA: 1.800

MEGA LEKS: Mušidi 9, Rebić 12, Čarapić 2, Jaramaz 14, Spasojević 13, Musić, Čančar, Simeunović 9, Novak 8, Kapetanović, Samardžijski 8.

CRVENA ZVEZDA: Volters, Tompson 15, Dangubić 6, Mitrović 9, Lazić 7, Dobrić, Simonović, Dženkins 14, Gudurić 7, Jović 7, Kuzmić 10, Bjelica 9.