PREOKRET U NOVOM SADU: Srbija je imala dvocifrenu prednost, ali to nije bilo dovoljno protiv Nemaca (FOTO)

02.07.2018. 22:00
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Orlovi na drugom mestu u grupi G.

Košarkaši Srbije poraženi su u Novom Sadu od Nemačke sa 81:88 (23:21, 18:14, 19:21, 21:32) u trećem kvalifikacionom prozoru za Svetsko prvenstvo u Kini naredne godine. Nemci su do pobede došli preokretom u završnici, a odlično ih je služio i šut za tri poena. Srbija je u jednom trenutku imala i dvocifrenu prednost, ali nije uspela da je sačuva.

Srbija je odlično otvorila meč u Novom Sadu i posle dva minuta vodila 7:0. Ipak, Nemci su uspeli da se probude posle  početnog šoka i ubrzo smanje zaostatak za Orlovima zahvaljujući razigranom Šruderu, da bi preko njega u 8. minutu došli i do izjednačenja 18:18. Međutim, Srbija je na prvi mali odmor ipak otišla sa vođstvom. Orlovi su ponovo imali dobar početak, kao i u prvoj četvrtini i u 14. minutu poveli 29:21, da bi samo minut kasnije stigli do prve dvocifrene prednosti 33:23. Izabranici Aleksandra Đorđevića održavali su prednost, mada je Šruder uspeo da približi Nemce na pet poena zaostatka u 18. minutu (35:30), ali su Orlovi na veliki odmor otišli sa šest poena prednosti.

Za razliku od prvog poluvremena, treću četvrtinu su bolje počeli Nemci i preko Tade prišli na 41:40 u 22. minutu. Srbija je imala odgovor preko Milosavljevića i Marjanovića i dva minuta kasnije povela 50:43, da bi Micić i Jelovac ponovo doneli Srbiji pristojnih devet poena prednosti 54:45 u 26. minutu. Iako je Srbija imala dobru zalihu, borbeni Nemci su uspeli da pred poslednju deonicu priđu na četiri poena zaostatka. Još jednom su Nemci bolje ušli u četvrtinu i posle tri minuta imali su prvo vođstvo na meču 63:62 u 33. minutu.

Uspela je Srbija brzo do poena preko Simonovića, ali je Nemce izuzetno služio šut za tri poena i u 35. minutu imali prednost 73:68. Međutim, Marjanović i Todorović doneli su izjednačenje 73:73 minut kasnije, da bi Jelovac pogodi oprvo dva bacanja, a zatim i trojku za 79:74, a ubrzo je i Todorović bio precizan ispod koša. Šruder se našao na liniji za slobodna bacanja i pogodio oba, da bi prilikom izvođenja drugog sudije dosudile namernu Jelovcu i još deva bacanja i Nemci su prišli na 81:80, da bi Cirbes i Šruder doneli vođstvo 84:81. Pokušao je Micić trojkom da izjednači neuspešno jer ga šut nije služio na ovom meču (0-12 iz igre), da bi Šruder ponovo stao na liniju penala i pogodio oba za 86:81 i rešio utakmicu.

SRBIJA - NEMAČKA 81:88 (23:21, 18:14, 19:21, 21:32)

DVORANA: SPENS.

SUDIJE: Maconi, Aunikrogers, Stoika.

GLEDALACA: 2.000.

SRBIJA: Jelovac 19, Marjanović 22, Micić 1, Todorović 8, Milutinov 16, Avramović, Đoković, Dobrić, Gagić, Peno 3, Simonović 2, Milosavljević 10.

NEMAČKA: Bartel 7, Bencing 16, Kleber 16, Šruder 21, Tada 6, Akpinar 8, Doret, Gifi, Sajbu 4, Timan 2, Vojtman 2, Cirbes 6.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.