109.6792

PROKLETSTVO TRAJE: Zvezda bez rešenja za braću iz Pireja (FOTO)

22.03.2017. 21:03
Čarls Dženkins
Crveno-beli posle produžetka doživeli poraz od Olimpijakosa, kojem su kumovali arbitri.

Meč 27. kola Evrolige Crvena zvezda – Olimpijakos, koji je bio jedan od sudbonosnih za plasman našeg šampiona u Top 8, pripao je Grcima, koji su slavili posle produžetka i velike drame, rezultatom 64:66.

Beogradski crveno-beli do ovog susreta nisu imali nijednu pobedu nad timom iz Pireja u elitnom klupskom takmičenju, pa je i posle ovog duela ostalo prokletstvo megdana sa Olimpijakosom. Zvezda je sada znatno zakomplikovala situaciju oko prolaza u najbolju osmorku Starog kontinenta, a svemu je kumovala i sudijska trojka, koja je kod rezultata 64.64 u poslednjim trenucima utakmice umesto Zvezdi dosudila krajnje diskutabilnu - mrtvu loptu!

Na taj način su arbutri direktno dali šansu gostima da postignu pobedničke poene, što im je pošloi za rukom...

Izabranici trenera Dejana Radonjića otvorili su meč u grču, igrali prilično nervozno, što je rival iskusno koristio 2:5 Printezis (2. minut). Istina, Zvezda je ubrzo prvi put povela (6:5, 3. minut) maestralnim zakucavanjem Dangubića, međutim, nezaustavljiv je bio Grin, posle čije serije pogodaka gosti odmiču na 9:17. Taj rezultat se zadržao na semaforu nepuna dva minuta i na kraju te deonice.

NIKO NIJE VIDEO: Na parketu se vodio rat, a Spanulis je na klupi radio nešto POTPUNO LUDO (VIDEO)

MILUTINOV NA POSTERU: Evo šta je Dangubić uradio VEČITOM RIVALU (VIDEO)

Posle lošeg poenterskog učinka očekivalo se da će naš šampion da sredi redove, a po starom nepisanom pravilu da početni nalet rivala presahne, međutim, to se nije dogodilo, pre svega zbog Zvezdine stegnute igre. Isuviše su beogradski crveno-beli grešili i promašivali, pa otuda i maksimalno vođstvo Grka (13:26, 17. minut), koji uopšte nisu briljirali.

Ognjen Kuzmić

Na veliki odmor se otišlo kod neverovatnog rezultata 17:30, nepojmljivog za evropsko elitno takmičenje, ali drugačije nije moglo ako se ima u vidu da je Zvezda imala 11 izgubljenih lopti naspram Olimpijakosovih 5, da je šutirala za tri poena 5-0, a Grci 13-4. Tim sa Malog Kalemegdana je imao dva skoka više u prvih 20 minuta igre (16, a gosti 14), ali to nije mogla da materijalizuje zbog velikog broja grešaka.

Delije u Areni razvile transparent o Rusima o kojem će se DUGO, DUGO pričati (VIDEO+FOTO)

Početak nastavka doneo je sigurniju i skoncentrisaniju igru domaćina, razigrali su se Simonović i Kuzmić, kao i Volters, posle čijih poena se Zvezda u dva navrata najbliže primakla rivalu (25:32, pa 28:32, 24. minut). Međutim, iskusni rival se ponovo izmigoljio i odmakao na 10, 11 poena prednosti. Volters potom Zvezdu dovodi na minus sedam (32:39, 27. minut), a zatim Gudurić postiže svoje prve poene na utakmici i to trojku za 35:42!

I tada je krenuo dugo očekivani Zvezdin festival trojki, koji su nastavili Simonović i Dangubić, kao i dvojki (Volters i Simonović) i najzad su se oslobodile ruke Beograđanima, koji su za tri poslednja minuta napravili seriju 11:0 i eksplodirali za drugo vođstvo na meču (43:42, 30. minut)!

Početak poslednjeg kvartala doneo je nastavak ubitačnog Zvezdinog niza, a za to se potrudio Gudurić novom trojkom – 48:42! Ni tu se nije zaustavio srpski šampion, gazio je munjevito, furiozno grogiranog rivala i napravio fantastičnu seriju 18:0 od 27. do 35. minuta. A s druge strane, totalno šokirani Olimpijakos za tih osam minuta nije postigao nijedan poen!

Posle 50:42 malo su posustali Radonjićevi puleni, a Grci uhvatili dah i primakli se na 53:51 u 26. minutu, a posle toga je viđena neefikasna igra na obe strane i u poslednja dva minuta susreta ušlo se u pravu dramu.

KRALJEVSKI DOČEK: SPEKTAKULARAN izlazak košarkaša Zvezde uz pesmu za heroja navijača (VIDEO)

Na ulasku u poslednji minut Gudurić postiže još jednu trojku za 58:55, ali uzvraća istom merom Mancaris za 58:58, posle čega crveno-beli nisu uspeli u nekoliko poslednjih sekundi uspeli da poentiraju i igrao se produžetak...

Skoro cela prva dva minuta petominutnog produžetka okršaj se sveo na šutiranje slobodnih bacanja, ali je naš prvak uspeo da stekne minimalno vođstvo (61:59, 43. minut), da bi Papanikolau, takođe sa linije penala, postavio rezultat 61:62.

I najzad, na početku 39. minuta pao je i prvi koš iz igre u produžetku i to u režiji Simonovića (63:62), a zatim je nastavljena rezultatska klackalica za Hičkoka.

U poslednjem minutu nastavka bilo je 64:64, a onda je usledio duži prekid i sudijsko većanje uz video snimak za zapisničkim stolom posle kojeg je dosuđena sporna mrtva lopta, umesto aut u korist srpskog prvaka. Printezis je potom iskusno prihvatio poklon od arbitara i zapečatio Zvezdinu sudbinu.

CRVENA ZVEZDA – OLIMPIJAKOS  64:66 (9:17, 8:13, 26:12, 15:16, 6:8 )

DVORANA: „Kombank Arena“

GLEDALACA: 18.170

SUDIJE: Javor, Gonzales, Karlos

CRVENA ZVEZDA: Volters 7, Tompson 1, Dangubić 5, Mitrović 1, Lazić 2, Dobrić, Simonović 9, Rakićević, Dženkins 13, Gudurić 14, Kuzmić 8, Bjelica 4.

OLIMPIJAKOS: Grin 8, Birč 2, Jang 1, Papapetrou, Spanulis, Voters  2, Agravanis 16, Milutinov, Printezis 15, Papanikolau 17, Mancaris 5, Atinajou.

Real – Barselona 85:69

Tabela: CSKA 20-7, Real 20-7, Olimpijakos 19-8, Fenerbahče17-10, Baskonija 16-11, Panatinaikos 16-11, Crvena zvezda 15-12, Anadolu Efes 15-12, Darušafaka 13-14, Žalgiris 12-15, Barselona 10-17, Makabi 10-17, Galatasaraj 10-17, Bamberg 9-18, Uniks 8-19, Armani 7-20.