12°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

PRVI PORAZ KRALJEVA: Bjelica pogodio samo trojku - Avdija nastavlja da se dokazuje (VIDEO)

28.12.2020. 09:39
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: Profimedia
Nedovoljna minutaža.

Veče u NBA ligi bilo je bogato zanimljivim utakmicama, ali i bez previše srpskih igrača. Jedini je na terenu bio Nemanja Bjelica, koji nije imao zapažen učinak u porazu Sakramenta od Finiksa, rezultatom 116:100.

ISTORIJSKA BRUKA: Dalas protiv Klipersa vodio sa 50 razlike na poluvremenu (VIDEO)

TEŽAK PEH: NBA zvezda polomila nogu, ZAVRŠILA sezonu!

ABA LIGA: Cedevita dočekala Mornar, a rezultat bi mogao da bude uteha Zvezdi posle Laktaša (FOTO)

Bjelica je na parketu proveo 11 minuta i za to vreme postigao samo tri poena, pogodivši jednu trojku, uz tri skoka i dve asistencije.

Kingsi su doživeli prvi poraz nakon dva trijumfa na početku sezone, a Sansi su uspeli da reše pitanje pobednika u drugom poluvremenu, kada su se odlepili i sačuvali stečenu prednost.

Najefikasniji u redovima "kraljeva" bio je Badi Hild sa 17 poena, dok je na drugoj strani najzaslužniji za trijumf bio trio igrača – Bridžis je ubacio 22 poena, jedan više od Džonsona, dok je Buker dodao 20.

Sansi su takođe na učinku 2-1.

Vašington vizardsi i dalje ne mogu da pronađu ritam na početku sezone, zabeležili su i treći poraz, ovoga puta od Orlanda – 120:113.

Ekipa iz prestonice je imala veliku prednost nakon treće četvrtine koju je rešil u svoju korist rezultatom 34:15, ali je potom usledio potpuni raspad u poslednjoj i veliki preokret Medžika.

Najzaslužniji za isti bili su Ros i Fulc sa po 26 poena, a u odsustvu Rasela Vestbruka je najefikasniji bio Bredli Bil sa 29 poena, pet skokova i sedam asistencija. Deni Avdija je igrao skoro 40 minuta, ubacio devet poena (4-11 iz igre), uhvatio devet lopti, imao tri uspešna dodavanja i dve ukradene.

Orlando je u vrhu Istoka sa sve tri pobede, dok je Vašington na začelju sa 0-3.