SAKRAMENTO SVE GAZI: O košu Srbina iz svlačionice BRUJI Amerika (VIDEO+FOTO)

05.02.2019. 08:18
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: MN Press
Srpski internacionalci polovičnog učinka.

Košarkaši Sakramenta savladali su San Antonio u Kaliforniji i ostvarili sedmu uzastopnu pobedu na domaćem parketu. Kraljevi su trijumfovali 127:112. Srpski asovi u timu Kingsa, Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović imali su skroman učinak, Beli je postigao sedam, a Bogi šest poena, međutim, o potezu nekadašnjeg košarkaša Fenerbahčea i Crvene zvezde pričalo se prethodne noći u NBA.

STVARNO JE NAJBOLJI: Jokić dobio VELIKO priznanje (FOTO)

TRANSFER: Jedno od NAJZVUČNIJIH Zvezdinih pojačanja u ovom VEKU ima novi klub (FOTO)

Naime, Bjelica je sa preko devet metara pogodio trojku početkom meča, što je samo najavilo ubedljivu pobedu Sakramenta. Kraljevi su na kraju prve deonice stekli visokih 12 poena viška (37:25). Uspeo je San Antonio da uhvati priključak do poluvremena, ali su domaći ključnu prednost napravili u trećem periodu. Na krilima Foksa i Beglija, domaći su vratili početnu prednost krajem treće četvrtine, da bi u poslednjoj rutinski odradio posao i zasluženo slavili.

ABA LIGA: Budućnost PREGAZILA Mornar u crnogorskom derbiju (VIDEO)

Niz Denvera od šest uzastopnih trijumfa, prekinut je u Detroitu. Pistonsi su slavili 129:103, a srpski centar Nikola Jokić za 26 minuta u igri, imao 16 poena, uz šut iz igre 7 od 17, samo tri uhvaćene lopte.

Ispostavilo se da su skokovi odlučili pobednika, pošto je domaćin početkom četvrte četvrtine prelomio meč u svoju korist serijom 9:2, kada su i stekli 21 poen prednosti. Detroit je do pobede vodio Andre Dramond sa 27 poena i 12 skokova, u Denveru najefikasniji je bio Trej Lajls sa 20 koševa.

ODUŠEVIO DELIJE: Kešelj poslao SNAŽNU poruku pred meč sa Unikahom (FOTO)

DA LI ĆE NAPUSTITI KAMP NOU? Doneo je ODLUKU (FOTO)

U neizvesnom duelu, Hjuston je savladao Finiks zahvaljujući još jednoj maestralnoj partiji Džejmsa Hardena. Kapiten Raketa je postigao 44 poena, sa druge strane, u Finiksu se istakao Džoš Džekson sa 25 poena, Keli Ubre je ubacio 23 koša.

Odolevali su Sansi do odlaska na poluvreme, kada je prednost Roketsa iznosila samo šest poena. Pojačali su gosti, ipak, gas u trećoj četvrtini i došao do maksimalnih 20 poena razlike. I tada su izabranici Igora Kokoškova uspeli da se vrate, smanje na šest poena zaostaka u poslednjem minutu, ali je bilo malo vremena za potpuni preokret.