SJAJNI CRNO-BELI: Oslabljeni Partizan SRUŠIO Megu u gostima! (VIDEO +FOTO)

27.02.2017. 22:55
Bircevic
Bircevic / Izvor: MN Press
Tim iz Humske uprkos brojnim problemima zabeležio važan trijumf.

Meč u Sremskoj Mitrovici pripao je  Partizanu, koji je slavio rezultatom 80:87.  Oslabljeni Partizan, zbog poznatih problema (trovanje salmonelom na Kupu u Nišu) , otvorio je utakmicu sa Megom sigurnom igrom i poenima Birčevića i Pota poveo 0:5 u 2.minutu.

PITALI SU RADONJIĆA O GUDURIĆU I JOVIĆU: On je samo slegao ramenima i ZABRINUTO rekao OVO (VIDEO)

Mega je odgovorila istom merom i napravila preokret (7:5, Spasojević), ali ponovo su crno-beli preuzeli inicijativu 7:14(5.minut, Vrabac), a dva minuta kasnije ponovo je tim iz Humske imao „plus pet“.

Rade Zagorac
Rade Zagorac / Izvor: Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov

ODUŠEVIO NAVIJAČE: Evo šta je Rakićević rekao posle aplauza u „Pioniru“ (VIDEO+FOTO)

Nije se predavala Mega, uspostavila je ravnotežu i potom je viđena rezultatska klackalica, nakon čega ponovo Partizan stiče vođstvo od pet poena (28:33, 13.minut Luković). Domaći su se,  zatim, opet primakli, ali su crno-beli, po već viđenom scenariju, dodali gas 36:40 (17.minut) i tu skromnu razliku održavali do kraja prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 43:47.

CRNO-BELI OTKRILI: Evo šta se ZAISTA DOGODILO u Nišu (FOTO)

Ista meta, isto odstojanje viđeno je i u trećoj deonici susreta. Partizan je čuvao stečenu razliku, Mega se svojski borila da to anulira, ali desetkovani crno-beli, u čijim redovima ovom prilikom nije bilo ni kapitena Novice Veličkovića, odoleli su svim iskušenjima, (52:57, 26. minut). Treća četvrtina je završena na „plus šest“ za ekipu iz Humske, a domaćima nije pomogla ni treća trojka Novaka u toj deonici (62:68).

PRELETEO TEREN: Vrabac, u svom stilu, elegantno i monstruozno ZAKUCAO (VIDEO)

U 33. minutu kod 68:75 izgledalo je da gosti rutinski koračaju ka trijumfu, ali onda je Mega napravila sjajnu seriju 9:0 za preokret (77:75, Kaba, 36. minut).

Tada je otpočela borba za svaku loptu, ali Pot, Birčević, Andrić i Luković su se potrudili da ne bude drame, posle serije crno-belih 12:0 na semaforu je u 38. minutu stajalo 77:87. Mega je uzvratila trojkom Kabe, ali Partizan je znalački sačuvao vođstvo i na kraju rutinski trijumfovao.

MEGA LEKS - PARTIZAN  80:87 (24:26, 19:21, 19:21, 18:19 )

DVORANA: „Pinki“.

GLEDALACA: 3.000.

SUDIJE: Javor, Petek, Radojković.

MEGA LEKS: Rebić 2, Jaramaz 8, Spasojević 5, Glogovac, Kaba 18, Zagorac 16, Simeunović, Tejić 2, Novak 14, Kapetanović, Marelja 15, Samardžiski.

PARTIZAN: Robinson 3, Vrabac 12, Tanasković, Veličković, Majstorović 8, Birčević 20, Andrić 20, Pot 15, Gordon, Luković 9.

Zadar – Cibona (18)

TABELA: Crvena zvezda 23-1, Cedevita 18-6, Budućnost 17-7, Partizan 17-6, Cibona 11-12, FMP 10-14, Igokea 11-12, Olimpija 10-14, Karpoš Sokoli 9-15, Mornar 8-16, Mega Leks 9-14, MZT 8-15,Krka 7-17, Zadar 7-16.