8°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

KVALIFIKACIJE ZA SP: Moćna Srbija ODUVALA Grke u PUNOM Pioniru, Orlovi sve bliži SVETSKOM PRVENSTVU! (FOTO)

03.12.2018. 22:02
Stefan Jović
Stefan Jović / Izvor: MN Press
Bilo je krcato u dvorani.

Košarkaška reprezentacije Srbije zabeležila je izuzetno važan trijumf u kvalifikacijama za Mundobasket u Kini pobedom nad Grčkom u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić" sa 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13). Orlovi su bili bolji rival tokom celog meča iako su Grci sredinom treće deonice opasno zapretili izabranicima Saše Đorđevića. Ovom pobedom, Srbija je sada znatno bliža Kini, pošto je poraz Izraela u Gruziji olakšao put Orlova na Svetsko prvenstvo.

LUDNICA: Grci doneli bubnjeve i zastave Srbije i napravili šou u Pioniru (VIDEO)

ŠTA JE BRE OVO? Pogledajte ATMOSFERU uoči odlučujućeg meča SRBIJE za plasman na SVETSKO PRVENSTVO (VIDEO)

Srbija je u ovaj meč ušla kompletnija u odnosu na gostovanje u Izraelu pre nekoliko dana, pa je tim predvođen sa Jovićem na pleju, odmah na startu pokazao kvalitet i čvrstinu u igru, kao i razvnovrsnost. Četa Aleksandra Đorđevića je koristila svoje prednosti u reketu u vidu Miroslava Raduljice, koga su Heleni pokušavali da udvajanjem udalje od obruča... Sve to je kumovalo prednošću Srbije od 12:3, zahvajujući odličnim protrčavanjima krilnih igrača u reket i "bušenjem" odbrane Grka. Rezultat na kraju prvih 10 minuta glasio je 29:14. Sjajna i raznovrsna igra naših košarkaša...

Nastavila je Srbija i u drugoj deonici sa odličnom odbranom. Izabranici Saše Đorđevića su zatvorili sve prilaze ka svom košu, dok su u napadu širokom igrom zatrpavali Grke sa šutevima Jelovca i Birčevića izvan linije 6.75. Gosti nisu imali rešenja za raznovrsnu igru Orlova, ali su u nekoliko navrata individualnim akcijama pokušavali da spuste prednost Srbije ispod 10 peona. Grčka je posle izlaska Jovića sa parketa zaigrala zonu, što je i dalo rezultata, pa su na dva minuta do kraja serijom 5:0 samnjili prednost Srbije na 40:26. Na kraju prvog dela rezultat je iznosio 44:35 za našu selekciju.

Loše su naši košarkaši otvorili drugo poluvreme. Za razliku od prvih 20 minuta, organizacija igre bila je ispod nivou, pa su Grci novom serijom došli na minus četiri - 49:44! Da je jedan od najboljih igrača u našem nacionalnom timu, Jović je potvrdio sredinom treće deonice. U trenutku kada su Grci prišli na minus tri. seriju brzopletih šuteva za tri poena Srbije prekinuo je plejmejker Bajerna. Mirnom igrom koju je krunisao sa ubačenih pet poena, ponovo je obezbedio Orlovima osetniju prednost. Trojkom Birčevića na isteku treće četvrtine, Srbije je ponovo otišla na plus 19 i tako se za korak približila trijumfu na ovom meču.

Naši reprezentativci su u završnim minutima pružili vernoj publici i nekoliko atraktivnih poteza, čiji su akteri uglavnom bili Micić, Milosavljević, Raduljica...Ozbilnom i angažovanom igrom u poslednjih 10 minuta, Srbija je ostvarila veoma važnu poebdu u borbi zas plasman na završni turnir Mundobasketa u Kini naredne godine.

SRBIJA - GRČKA 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13)

DVORANA: Aleksandar Nikolić (5000)

SUDIJE: Maconi, Cmikevič, Baldini

SRBIJA: Jović 22, Lazić 6, Micić 13, Raduljica 13, Simonović 2, Birčević 8, Dobrić, Gagić 1, Jelovac 12, Jovanović 2, Milosavljević 5, Peno.

GRČKA: Bohoridis 12, Krisopulos, Koniaris, Mavroidis 9, Salustros 12, Atinou 9, Gikas, Larencakih 7, Muratos, Carelis 5, Vasilopulos 7, Loncis.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.