SUDAR TITANA U NBA: Balkanski OBRAČUN na Floridi! Udario Jokić na Vučevića! Slatka OSVETA Jelena! (VIDEO)

03.11.2019. 07:28
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Bivši šampion nastavlja da tone.

Košarkaši Denvera pobedili su Orlando na gostovanju 91:87, a meč je obeležio duel balkanskih centara i prvih zvezda franšiza, dvojice Nikole, Vučevića i Jokića.

TRINKIJERI POSLE TRIJUMFA NAD FMP-OM: Ukus je fantastičan

SKANDAL U ABA LIGI: Navijač ULETEO na parket i NASRNUO na Amerikanca (VIDEO)

ABA LIGA: Simultanka Radanova protiv Partizana, BRUTALNI Tomas srušio FMP i naneo mu prvi poraz!

Srpski centar bio je uspešniji na rezultatskom planu, ali je Vučević dao više poena. Džoker je stao na 20 koševa, dok je crnogorski as postigao četiri više, međutim, to nije pomoglo njegovom timu da dođe do trijumfa. Jokić je tome dodao sedam skokova i četiri asistencije, dok je Crnogorac imao isti broj uhvaćenih lopti, blokadu, ali i dve asistencije manje od Srbina.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u ovom meču. Domaćin je tokom prve i polovini druge četvrtine stigao do maksimalnih 12 poena viška, da bi Nagetsi do poluvremena spustili na pet koševa zaostatka.

Preokret je nastao u trećoj četvrtini, gosti su došli do prednosti i u poslednju deonicu ušli sa vođstvom od 69:63. Magični nisu posustajali, pa su trojkom Vučevića izjednačili na 81:81. Strpljivom igrom Jokić i njegovi saigrači su u završnici, zahvaljujući smirenosti sa linije za slobodna bacanja, stigli do četvrtog trijumfa u šest mečeva. Sa druge strane, Orlandu je ovo bio četvrti poraz u isto toliko utakmica.

Od Srba prethodne noći aktivan je bio i Marko Gudurić, ali njegov Memfis nije uspeo da pobedi sve bolji Finiks. Sansi su trijumfovali 105:114, a bivši igrač Zvezde i Fenerbahčea postigao je dva poena, uz osam skokova i dve asistencije.

U reprizi poslednjeg finala "Istoka", Milvoki se osvetio Torontu za prošlu eliminaciju iz velikog finala, kada je branilac titule slavio sa 4-2. Ujedno, identičan skor posle šest odigranih mečeva imaju obe franšize u novoj sezoni, a domaćina je do pobed vodio Janis Adetokunpo. "Greek freek" je postigao 36 poena, imao 15 skokova i osam asistencija, dok je u sastavu Reptorsa Kajl Lauri bio najefikasniji sa 36 koševa.

Desetkovani Golden Stejt nastavio je da ređa poraze. Posle povreda Stefa Karija i Drejmonda Grina, lišeni pomoći Kleja Tompsona koji je od prošle sezone van stroja, Voriorsi su izgubili i treći duel u nizu, a ukupno pet od šest, ovog puta od Šarlota sa 87:93.

Portland - Filadelfija 128:129

OVO ĆE ZANIMATI VEČITE! Ludi meč u BARU, neverovatan preokret! Navijač uleteo na parket

PROBLEMI ZA GAVRILOVIĆA: Zvezda ide u Zagreb bez trojice igrača

ZA ONE SA JAKIM SRCEM: Košarkaš doživeo UŽASAN pad! Pravo na kičmu, LEKARI hitno intervenisali (VIDEO)

MILIČIĆ BRUTALNO IZVREĐAO ATAMANA: Darko STAO u Vasinu odbranu i PONIZIO Turčina

BARKLI JE OVO MORAO DA KAŽE: Jokić je DOBAR dečko, a Denveru treba DŽUKELA