SUPER LIGA: Uspavana Zvezda se žestoko namučila protiv Tamiša (FOTO)

15.05.2018. 14:51
Alen Omić
Alen Omić / Izvor: MN Press
Crveno-beli savladali goste iz Pančeva.

Košarkaši Crvene zvezde u uzbudljivom meču savladali su sa 94:87 (29:17, 21:27, 17:23, 27:20) ekipu Tamiša u poslednjem kolu regularnog dela Super lige Srbije u A grupi. Crvena zvezda je ovom pobedom obezbedila prvo mesto pred plej-of, kao i u eventualnom finalu, ali su se izabranici Milenka Topića ozbiljno namučili protiv borbenih gostiju iz Pančeva. Zvezdu su u Železniku predvodili odlični Alen Omić sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 14 skokova i Džejms Feldin sa 17 poena.

Filip Čović
Filip Čović / Izvor: MN Press

Dobro je Zvzeda otvorila meč koji je počeo u neuobičajnom terminu, pa je posle četiri minuta vodila 14:5 uz dve trojke Džejmdsa Feldina. Crveno-beli su bez većih problema održavali vođstvo, a u završnici prve četvrtine uspeli da dođu i do dvocifrene pšrednoswti sa kojom su otišloi na prvi mali odmor 29:17. Potpuno druga slika viđena je u drugoj četvrtini. Tamiš je otvorio deonicu serijom 8-0, Zvezda je bila dva i po minuta bez koša, a prednost se smanjila na 29:25. Omić je prekinuo seriju Tamiša, ali je Ilkić postigao trojku uz faul za 31:29 u 14. minutu. Ipak, Omić i Dobrić ponovo su doneli osetniju prednost Zvezdi, ali je to bilo kratkog daha, pošto je Ilkić u 16. minutu trojkom poveo 37:36. Više nego bled utisak iz druge deonice Zvzeda je malo uspela da popravi na kraju pošto su u poslednja dva minuta pogađali Lazić i Feldin pa su crveno-beli na veliki odmor otišli sa vođstvom 50:44.

Crveno-beli su uspeli u nastavku meča da održavaju prednost, ali nikako nisu mogli da se potpuno odlepe od borbednih gostiju iz Pančeva. Vođstvo Zvezde nije prelazilo sedam poena u trećoj četvrtini, a raspoloženi Savić držao je priključak Tamiša. Crveno-beli su imaoli i velikih problema u šutu za tri jer su u jednom trenutku imali pogođenih samo pet iz 21 pokušaja, dok je Tamiš postigao osam iz 13 pokušaja. Vitković je sa penala dva minuta pre kraja treće deonice ponovo doveo Tamiš u vođstvo 64:63, ali je pred odlučujućih 10 minuta rezultat bio nerešen 67:67.

Start poslednje deonice bio je bez poena u prvih 60 sekundi da bi zatimusledila igra poen za poen. Hristov je trojkom u 33. minut doneo gostima vođstvo 72:69, ali su koš uz faul Omića i trojka Davidovca doneli preokret Zvezdi za 75:72. Nije to donelo promenu timu Milenka Topića pošto je Knežević postigao koš uz faul i u 35. mintu bilo je 77:77. Omić je ponovo pogodio uz faul, da bi Davidovac trojkom doneo crveno-belima pet poena prednosti 83:78 u 36. minutu. Tamiš se nije predavao, pogađali su Ilkić i Knežević, da bi posle jednog pogođenog penala Feldina, Stanojević smanjio na 86:84 dva i po minuta pre kraja, ali je 120 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Ročesti pogodio za tri i Zvezda je povela 89:84. Smiljanić je pokušao da neuspešno vrati trojku, da bi Davidovac pogodio za dva i povećao prednost crveno-belih na 91:84 minut i po pre kraja i tako definitivno rešio pitanje pobednika uzbudljivog meča u Železniku.

CRVENA ZVEZDA - TAMIŠ 94:87 (29:17, 21:27, 17:23, 27:20)