12°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

SUPER LIGA: Zvezda će još da sačeka rivala u finalu. Borac i FMP igraju majstoricu (FOTO)

31.05.2018. 20:01
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Viđena je velika borba.

Košarkaši Borca, uspeli su da se revanširaju FMP-u na svom parketu, pošto su u drugoj utakmici polufinala slavili sa 64:59 (11:18, 15:17, 15:13, 23:11). Sledeća i odlučujuća treća utakmica igra se u nedelju, a domaćin će biti FMP.

KAKO ĆE GROBARI REAGOVATI: Njihova najveća želja ima nova klub (FOTO)

NIKO KAO ZVEZDA: Delije će na ovo biti posebno PONOSNE (FOTO)

KK Borac Čačak
KK Borac Čačak / Izvor: MN Press

Utakmica je protekla u tvrdoj igri, ali i nervozi sa obe strane. Prva četvrtina završena je u korist FMP-a, pošto je domaćin ubacio samo 11 koševa u toj deonici,a rezultat je iznosio 18:11 za goste iz Železnika.

U drugoj četvrtini Borac nije uspeo da umanji prednost gostiju. Ovaj deo igre rešio je tim iz Železnika sa 15:17pa se na veliki odmor otišlo  rezultatom 35:26.

Ilija Đoković
Ilija Đoković / Izvor: MN Press

Početkom trećeg dela domaćin je uspeo da smanji prednost Pantera u nekoliko navrata, ali je razlika na kraju iznosila sedam poena u korist FMP-a. Pred kraj pretposlednje četvrtine bilo je dosta nezadovoljstva domaće publike suđenjem arbitara, pa je utakmica bila prekinuta na kratko.

Stefan Pot
Stefan Pot

Borac je furiozno krenuo u poslednjoj deonici, pa su odmah na startu koševima Pešakovića došli na minus dva. Domaćin je pojačao odbranu i tako uspeo da se vrati u meč. Dodatno im je bilo olakšano pošto je najbolji strelac Pantera Nemanja nenadić morao da izađe iz igre zbog 5 ličnih grešaka. Fuioznom igrom Marinovića i Balabana, Borac je potpuno preokrenuo rezultat i uspeo da slavi u ovoj uzbudljivoj utakmici.

Najefikasniji kod Borca bio je Darko Balaban sa 14 poena, a pratio ga je odlični Ilija Đoković sa devet. U pobedničkom taboru najzaslužniji za trijumf bio je Stefan Pot sa 16 koševa, bivši zvezdin igrač Boriša Simanić dodao je 13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.