SUPER LIGA: Zvezda rutinski pregazila Pantere (FOTO)

22.05.2017. 19:37
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Bila je to utakmica bez rezultatske neizvesnosti.

Utakmica 10. kola KLS Super lige Crvena zvezda – FMP završena je pobedom ekipe sa Malog Kalemegdana, koja je slavila rezultatom 77:69 (25:16, 16:16, 16:10, 20:24 ).

Domaći tim je furiozno otvorio meč vođstvom 10:0, najpre je trojku postigao Dobrić, a zatim i dva i promašio dodatno slobodno bacanje, a isti igrač nastavio je simultanku protiv svog bivšeg kluba sa još jednom trojkom 8:0 (2.minut).

Posle toga se i Kuzmić upisao u listu strelaca, a tim iz Železnika je prvi poen postigao tek u 4. minutu, kada je Ljubičić poentirao sa linije penala.

Delije će biti oduševljene kada čuju lepu vest iz "Pionira" (FOTO)

KAKAV MALER: Jedan od najboljih igrača Zvezde napustio meč sa FMP-om

Ekipa FMP se primakla na 12:5, ali Zvezda je ekspresno pobegla na 17:5. Usledile su dve vezane trojke Bursaća, na šta je Gudurić uzvratio pogotkom sa linije o d 6,75 metara i prvi period je završen kod rezultata 25:16.

POUZDAN ZNAK: Pogledajte ko je među prvima čestitao Bogdanoviću evropsku titulu (FOTO)

#kkcz na poluvremenu ima 9 poena prednosti, najefikasniji @OgnjenDobric i @ognjenkuzmic1 po 8 poena, @LukaMitrovic9 5 #WeAreTheTeam #kkcz pic.twitter.com/whwLsnkHJh

I u drugoj deonici Zvezda je držala sve konce igre u rukama, istina, FMP se primakao na 28:21 (Bursaćeva treće trojka od tri pokušaja), ali onda se povredio Marko Simonović, posle doskoka na nogu Radanova, uhvatio se za skočni zglob, pa su ga izneli sa terena.

Simonović doživeo distorziju skočnog zgloba (FOTO)

Ipak, to nije poremetilo Zvezdu, nastavljeno je rešetanje koša gostiju i u 15. minutu je na semaforu stajalo – 37:21. Gosti su uspeli do kraja poluvremena da smanje zaostatak na devet poena (41:32).

Inače, Zvezda je ovaj susret odigrala bez Nejta Voltersa, ali sa povratnikom Lazićem, a FMP bez povređenog kapitena Filipa Čovića.

U trećem kvartalu domaćin je odmakao na 54:35 (25. minut) i tada je praktično sve bilo gotovo. Do kraja utakmice Zvezda je rutinski odrađivala posao (69:54, 35. minut) i malobrojna publika u dvorani "Aleksandar Nikolić" se dosađivala.

Gosti su samo uspeli u poslednjem minutu da vođstvo Zvezde učine jednocifrenim i to je bilo sve.

CRVENA ZVEZDA – FMP 77:69 (25:16, 16:16, 16:10, 20:24)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GLEDALACA: 700

SUDIJE: Nešković, Maričić, Milojević

CRVENA ZVEZDA: Tomson, Dangubić 10, Mitrović 7, Lazić 7, Dobrić 8, Simonović 3, Rakićević, Dženkins 1, Gudurić 15, Jović 3, Kuzmić 16, Bjelica 7.

FMP: Radanov 4, Davidovac 3, Apić 2, Bursać 19, Šešlija 2, Kutlešić 2, Žižić 4, Ljubičić 13, Radovanović, Ostin 9, Bolden 11.

KLS SUPER LIGA, 10. KOLO:

Crvena zvezda - FMP 77:69

Vršac – Mega Leks 87:92

Dinamik – Partizan (19)

Borac – Spartak (19.30)

TABELA: Crvena zvezda 9-1, Partizan 8-1, FMP 6-4, Mega Leks 6-4, Dinamik 4-5, Borac 3-6, Vršac 1-9, Spartak 1-8.