SUPER LIGA: Zvezda rutinski SRUŠILA večitog rivala! (VIDEO+GALERIJA)

25.04.2017. 21:55
Marko Gudurić
Crveno-beli su većim delom meča bili u pristojnom vođstvu.

Prvi ovosezonski superligaški večiti derbi pripao je ekipi Crvene zvezde, koja je slavila rezultatom 85:74. Meč drugog kola Super lige, Crvene zvezde i Partizan bolje su otvorili crveno-beli, koji su u 4. minutu imali vođstvo 12:0.

OVOME SE NIJE NADAO: OVAKO su Džikića DOČEKALI navijači Zvezde (VIDEO)

KONAČNO UJEDINJENI: Ko kaže da Grobari i Delije ne mogu ZAJEDNO (VIDEO)

Prvi koš za Partizan tada postiže Luković efektnim zakucavanjem (12:2), ali Zvezda je i posle toga održavala dvocifrenu prednost (14:3, 16:5). Crno-beli su se trgli trojkom Marinkovića (18:12, 8. minut) i do kraja deonice smanjili minus na 23:16, kako je i završena prva četvrtina.

U drugom periodu igrano je dva minuta bez poena, a onda je poentirao Bjelica, zatim i Ratkovica (26:18, 12. minut). Tim iz Humske je hvatao sve jači zamah i primakao se na 26:24, a posle dosuđenih tehničkih grešaka klupi Zvezde i Branku Laziću, Birčević je bio precizan sa linije slobodnih bacanja (28:26).

U narednim akcijama tim sa Malog Kalemegdana imao je dva, tri poena viška, ali je ekipa iz Humske trojkom upornog Veličkovića stigla do izjednačenja (36:36, 19. minut). Do odlaska na veliki odmor viđena je rezultatska klackalica, ali je, uslovno rečeno, domaćin, ipak, diktirao tempo i držao konce igre, pa je posle prvih 20 minuta igre na semaforu stajalo 42:38.

Nemanja Dangubić

PROCURELO PRED UTAKMICU: Jedan od večitih rivala dobio pojačanje za derbi (FOTO)

U nastavku je Zvezda poenima Mitrovića odmakla na „plus šest“ (44:38), ali se nisu predavali crno-beli, srčani Luković (zaradio tehničku grešku u 23. minutu) i Birčević su izgarali na terenu, ali s druge strane Gudurić, Kuzmić i Dangubić rutinski čuvaju i povećavaju prednost (53:44).

Ipak, crno-beli odgovaraju trojkom Birčevića, a nedugo potom ponovo je Zvezda imala dvocifrenu prednost (59:49, 27. minut). U 30. minutu bilo je 11 poena razlike za Zvezdu, ali je Marinković zapretio trojkom, da bi Dženkins odmah uzvratio i postavio rezultat trećeg kvartala 65:56.

TREĆI PUT ZAREDOM: Žoc ODVEO Fener na Fajnl-for! (FOTO)

I u poslednjoj četvrtini izabranici Dejana Radonjića držali su pulene Aleksandra Džikića na bezbednoj, dvocifrenoj distanci (69:58, 33. minut) i nisu se opustili. Naprotiv, zaigrali su presing u nameri da što ranije reše pitanje pobednika (73:58, 36. minut, Dženkins). Do kraja susreta crveno-beli su samo otaljavali posao, ali su crno-beli to iskoristili i trojkama Andrića prišli na 78:72 minut i po pre završetka meča. Situaciju je smirio Volters (80:72) i sve je bilo gotovo.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 85:74 (23:16, 19:22, 23:18, 20:18)

DVORANA: „Aleksandar Nikolić“

GLEDALACA: 5.500

SUDIJE: Vojinović, Glišić, Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Volters 10, Tompson, Dangubić 9, Mitrović 17, Lazić 2, Dobrić, Simonović 3, Rakićević, Dženkins 15, Gudurić 3, Kuzmić 14, Bjelica 12.

PARTIZAN: Ratkovica 4, Vrabac 2, Marinković 11, Veličković 13, Majstorović 4, Birčević 16, Koprivica, Andrić 3, Hačer, Pot 4, Gordon, Luković 17.