SUPERLIGA: Zvezda sa pola gasa ČUVA vrh (FOTO)

12.05.2017. 20:36
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Na polovini takmičenja u domaćem šampionatu crveno-beli su jedina neporažena ekipa.

Košarkaši Crvene zvezde i dalje su neporaženi u Superligi pošto su ostvarili i sedmi trijumf u sezoni. Crveno-beli su bez većih problema savladali Dinamik sa 87:68 (24:16, 17:13, 29:8, 17:31) i ostali na prvom mestu tabele i jedini neporaženi tim na polovini šampionata.

ONI NEĆE TEA: OVAJ NBA klub ne želi srpskog reprezentativca (FOTO)

OTKRIVENA VELIKA TAJNA: Jokić je SMRŠAO čak 14 kilograma, a sad se zna i ZBOG ČEGA (VIDEO)

Ekipa Dejana Radonjića lako je opravdala ulogu favorita protiv borbenih gostiju koji su pravi otpor uspeli da pruže samo tokom prvog poluvremena, bez obzira što su crveno-beli posle prve četvrtine već imali osam poena prednosti. Radonjić je odlučio da na ovom meču poštedi napora Kuzmića koji je sa klupe posmatrao dešavanja na terenu, a ni izostanak startnog Zvezdinog centra nije mnogo pomogao timu Miroslava Nikolića koji je na poluvremenu bio u dvocifrenom zaostatku.

Zvezdine noći na Malom Kalemegdanu (FOTO)

KK Crvena zvezda, Čarls Dženkins
KK Crvena zvezda, Čarls Dženkins / Izvor: MN Press

Momci u crveno-belim dresovima su definitivno prelomili meč početkom treće četvrtine. Ziagrali su prepoznatljivu odbranu, dok je napad funkcionisao gotovo besprekorno, pa su gosti za šest minuta postigli samo četiri poena, dok je Zvezda u 26. minutu vodila 58:33. Do kraja četvrtine Dinamik je uspeo da postigne još samo četiri poena, ukupno osam, pa je 33 poena razlike (70:37) bilo potpuno očekivano na ulasku u poslednji period.

JOVIĆ: Morao sam da rizikujem, odlazak u Minhen je bio pun pogodak

Poslednjih 10 minuta bili su formalnost, a na ovom meču je Radonjić iskoristio priliku da rasporedi minutažu svim igračima, ali i da polako vraća u takmičarski ritam posle duže pauze Stefana Jovića koji je u igri proveo 19 minuta. Do kraja je Dinamik iskoristio priliku da skoro prepolovi razliku sa poslednjeg malog odmora i izbori poraz sa znatno manjom razlikom.

CRVENA ZVEZDA - DINAMIK 87:68 (24:16, 17:13, 29:8, 17:31)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Mrdak, Prpa, Pecelj

GLEDALACA: 900

CRVENA ZVEZDA: Volters 16, Tompson 8, Dangubić 9, Mitrović 2, Simanić 2, Dobrić 5, Simonović 10, Dženkins 18, Gudurić 6, Jović 6, Kuzmić, Bjelica 5.

DINAMIK: Ćirković, Milisavljević 6, Vulikić, Beslać, Lazić 8, Gavrilović 6, Bruks 18, Nađfeji 3, Čakarević 11, Radulović 10, Tornjanski 2, Sedmak 4.

SUPERLIGA, 7. kolo:

FMP - Borac 83:61

Vršac - Spartak 76:72

Crvena zvezda - Dinamik 87:68

Mega Leks - Partizan

TABELA: Crvena zvezda 7-0, Partizan 5-1, FMP 5-2, Mega Leks 3-3, Dinamik 3-4, Borac 2-5, Spartak 1-6, Vršac 1-6.