4°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

SUPERLIGA: Zvezda se namučila, pa slomila otpor Pantera u poslednjoj četvrtini (FOTO)

22.05.2019. 21:50
Kej Si Rivers
Kej Si Rivers / Izvor: MN Press
Crveno-beli zadržali maksimalan učinak.

Crvena zvezda savladala je u 8. kolu grupe A Superlige FMP sa 77:62 (16:14, 19:20, 21:16, 21:12) i tako dva kola pre kraja ligaškog dela sezone osigurala prvo mesto u grupi. Panteri su dugo odolevali gostima, prvo poluvreme i do pred kraj treće četvrtine igrali veoma dobro, ali je kvalitet tima Milana Tomića presudio u poslednjoj deonici.

PROBLEMI NA MALOM KALEMEGDANU: Zvezda izgubila spor, bivšem igraču mora da plati 200 hiljada evra (FOTO)

ZASUKAO RUKAVE: Radonjić DOVEO pojačanje, Bajern sve jači! (FOTO)

KONAČNO SE ZNA: Teodosić OTKRIO da li će Srbija biti KOMPLETNA u Kini

Bilo je očigledno od starta da će Crvena zvezda morati dobro da se pomuči za pobedu u ovom meču. FMP je konstantno bio u vođstvu tokom ne preterano efikasne prve četvrtine, ali je Zvezda u samoj završnici uspela da stigne do minimalnog vođstva na prvom malom odmoru 16:14. Panteri su nastavili u istom rimtu da igraju i u drugoj četvrtini i u 13. minutu uspeli da stignu do prednosti 24:18 zahvaljući penalima Jeremića. Dobrić i Čović uspeli su tad da probude Zvezdu koja je još jednom uspela da dođe do preokreta i minimalnog vođstva 29:28. u 15 minutu. Usledila je rezultatska klackalica do poluvremena na koje su crveno-beli ipak otišli sa vođstvom 35:34.

Izgledalo je da će Zvezda uspeti da se konačno odlepi pošto je u 23. minutu uspela da povede 41:36, ali su Panteri konstantno disali za vratom četi Milana Tomića koja je ipak uspevala da konstantno bude na do pet poena prednosti. Minut i po pre kraja treće deonice uspeo je FMP da stigne do izjednačenja 50:50, ali je Kej Si Rivers sa dve uzastopne trojke obezbedio crveno-belima šest poena viška pred odlučujućih 10 minuta 56:50. Ispostavilo se da su trojke Riversa bile prelomne pošto je Zvezda u poslednjoj četvrtini potpuno slomila otpor Pantera koji su izgubilki nekoliko lopti i omogućili gostima da u 34. minutu stignu do dvocifrene prednosti 64:52.

FMP - CRVENA ZVEZDA 62:77 (14:16, 20:19, 16:21, 12:21)

DVORANA: FMP.

SUDIJE: Nikolić, Stefanović, Arsenijević.

GLEDALACA: 300.

FMP: Đorđević 16, Jeremić 12, Pot 12, Bursać 2, Dilejni 5, Vojinović, Momirov 3, Šešlija 8, Uskoković 2, Paunović 2, Pavićević, Popović.

CRVENA ZVEZDA: Odžo 10, Lazić 9, Davidovac 4, Faje 3, Beron 8, Nenadić, Simanić 5, Čović 7, Dobrić 19, Radanov, Rivers 10, Ristić 2.

SUPERLIGA, GRUPA A:

Zlatibor - OKK Beograd 74:87

FMP - Crvena zvezda 62:77

Dunav - Borac 72:80

TABELA: Crvena zvezda 8-0, FMP 6-2, Borac 5:3, OKK Beograd 2-6, Zlatibor 2-6, Dunav 1-7.