7°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

TEŠKO, ALI SLATKO: Srbija savladala Nigeriju i skoro osigurala plasman na Olimpijske igre (FOTO)

08.02.2020. 18:56
Sonja Petrović
Sonja Petrović / Izvor: MN Press
Izabranice Marine Maljković sutra od 17 časova igraju protiv Mozambika.

Košarkašice Srbije savladale su Nigeriju sa 70:64 (21:22, 22:12, 16:12, 11:18) u drugom kolu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre i tako gotovo osigurale odlazak u Tokijo, za šta će biti potrebno da u poslednjem kolu Srbija ne izgubi od Mozabika sa više od 25 razlike, a taj meč igra se sutra od 17 časova u dvorani ''Aleksandar Nikolić''.

Grci "UKRALI" Megi igrača nakon što je dominirao protiv Cibone!

VEOMA LOŠE VESTI ZA BUDUĆNOST: Partizanu ovo odgovara (FOTO)

REPREZENTATIVAC MENJA REDINGA: Partizan naciljao VELIKO POJAČANJE! (FOTO)

Prva četvrtina protekla je u znaku Nigerijski koje su konstantno bile u prednosti tokom prvih 10 minuta meča. Izanranice Marine Maljković nisu uspevale da preuzmu kontrolu nad utakmicom, ali sa druge strane nisu ni dozvoljavale goščama da steknu osetniju prednost, pa je minus Srbije na prvom malom odmoru bio jedan poen (22:21). Saša Čađo otvorila je trojkom drugug četvrtinu za Srbiju i bio je to znak za početak bolje igre. Nigerijske su na kratko prekinule dobru igru Srbije, ali je usledila serija 7-0 izabranica Marine Maljković i vođstvo 33:26. Gošće su samo na kratko prekinule tu seriju, ali je bilo jasno da će samo od cSrbije zavisiti sa kolikim će vođstvom otići na poluvreme. Minut pre odlaska na veliki odmor došla je Srbija do prve dvocifrene prednosti 41:31, potom i do 12 razlike poenima Ane Dabović sa penala, ali je Nigerija na poluvreme otišla sa jednocifrenom razlikom 43:34.

Treća četvrtina jeu potpunosti pripala Srbiji, iako rezultatski to nije bilo toliko vidljivo. U tih 10 minuta je Nigerija imal velikih problema kako sa organizacijom napada, tako i u odbrani jer nisu imale rešenja za napad Srbije koja je u jednom trenutku stigla i do 16 poena prednosti (56:40). Sve što su Nigerijske uspele da urade do kraja treće deonice bilo je da smanje na 13 poena razlike pred poslednju četvrtinu. Odlučujućih 10 minuta Srbija nije dobro počela pošto su se ređali propušteni napadi. Nije bilo pravih rešenja, promašeno je mnogo šuteva, što su gođćče iskoristile i smanjile na 59:53. Usledila je trojka Sonje Vasić kojom je konačno prekinut post Srbije, što je bio i okidač za seriju 7-0 kojom je Srbija ponovo otišla na dvocifrenu udaljenost 66:53 u 36. minutu. Međutim, za dva minuta je Nigerija uzvratila serijom 7-0 i smanjila na 66:60 pa je Marina Maljković reagovala tajm-autom. Nije tajm-aut urodio plodom pošto su Nigerijke ponovo poentirale i prišle na 66:62 100 sekudni pre kraja. Ipak, baš od tog trenutka Srbija je odigrala odlično u odbrani i tako nadoknadila lošija rešenja u napadu, pa je Dabović 20 sekundi pre kraja sa penala overila trijumf Srbije i praktično plasman na Olimpijske igre.

SRBIJA - NIGERIJA 70:64 (21:22, 22:12, 16:12, 11:18)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Aunkrogers, Mihejen, Gjergi

GLEDALACA: 3.000.

SRBIJA: Bruks 17, Dabović 11, Jovanović 3, Krajišnik 9, Vasić 21, Bojović 2, Butlija, Čađo 3, Milić 4, Miljković, Škorić, Stanković.

NIGERIJA: Amukamara 15, Elonu 9, Kalu 20, Makalaj 9, Ningifa 7, Ahator, Balogun, Edeferioka, Ibekve 4, Imovbio, Mohamed, Ogoke.

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića

BJELICA: Daću sve od sebe da POBEDIMO Zvezdu (FOTO)

EVROLIGAŠ SE NE ŠALI: U Milano stiže NBA zvezda!

GROBARI U ŠOKU: Partizan UDALJEN od Evrolige, a razlog je Valensija!

REVOLVERAŠKI OBRAČUN BERTANSA I KARIJA: Letonac ZATRPAO koš Dalasa, a sada je na pragu VELIKE FRANŠIZE! (VIDEO)