Utorak 19. mar 2024.
Omladinci KK Partizan

TOTALNA DOMINACIJA: Partizan savladao Pariz i bez poraza se plasirao na završni turnir Evrolige

Veliki uspeh crno-belih.

Juniori KK Partizan uspeli su da se plasiraju na finalni turnir Evrolige za juniore pobedom nad Parizom u finalu kvalifikacionog ANGT turnira u Železniku. Crno-beli su Francuze savladali rezultatom 79:67 (19:14, 21:14, 19:25, 20:14) i tako su bez poraza odigrali čitave kvalifikacije za odlazak na završni turnir (u grupi su savladali Makabi, Panatinaikos i Crvenu zvezdu).

SO NA RANU: Predsednik TSC-a žestoko isprozivao Partizan! (VIDEO)

NAVIJAČI BESNE NA TVITERU: Ovo su REAKCIJE posle šokantnog poraza Srbije od Gruzije!

Posle poraza Srbije od Gruzije, selektor KOKOŠKOV IZNENADIO stavom!

Početak prve četvrtine protekao je ujednačenom igrom oba tima, ali je pred kraj uvodnih deset minuta Partizan uspeo da se odlepi i da stekne prednost od 19:14. U drugoj četvrtini crno-beli su nastavili u istom ritmu i na poluvreme su otišli sa dvocifrenom razlikom (40:28).

Partizan je veći deo treće četvrtine odigrao na istom nivou kao i prvo poluvreme i prednost Parnog valjka je rasla i do 15 poena razlike u dva navrata, ali je Pariz tu deonicu završio serijom 11:3 i pred poslednjih deset minuta meča rezultat je bio 59:53 za crno-bele.

Poslednju četvrtinu je Pariz otvorio trojkom kojom je prišao na minus tri, ali je tada usledila strahovita serija Partizana 8:0. Međutim, iako je u tom trenutku delovalo da je Parni valjak na korak od trijumfa, Francuzi su imali spreman odgovor i serijom 8:0 su se vratili na tri poena zaostatka četiri minuta pre kraja meča.

Tada je tajm-aut zatražio trener crno-belih Milivoje Lazić, a njegovi puleni su odgovorili dobrom igrom i serijom 6:1 koju je minutom odmora pokušao da prekine strateg Parižana Žan Ejm Tupan. Ipak, košarkaši Partizana su smireno izašli na teren i odigrali baš onako kako treba, pa su rutinski priveli meč kraju i slavili rezultatom 79:67.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Nikola Radovanović sa 12 poena, a dvocifreni su bili još Usinu Sar i Đorđije Jovanović sa po deset, s tim što je Srbin imao i osam uhvaćenih lopti. Sa druge strane, nezaustavljiv je bio Danijel Bačo koji je meč završio sa 24 poena, 15 skokova i indeksom korisnosti 38, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača, pa je ostao bez plasmana na finalni turnir.

PARTIZAN - PARIZ 79:67 (19:14, 21:14, 19:25, 20:14)

DVORANA: FMP (Železnik)

PARTIZAN: Tarlać 4, Popović, Radovanović 12, Todorović 6, Dimitrijević 7, Živojinović 9, Petrović 8, Dangubić, Stefanović 8, Sar 10, Jovanović 10, Kovačević 5. Trener: Milivoje Lazić.

PARIZ: Demais 13, Brena-Šemil, Bal, Ažinsa 3, Đeng 9, Rupert, Deser 2, Balfurije, J. Traore 7, Bačo 24, A. Traore 9, Luar. Trener: Žan Ejm Tupan.

Pogledajte kako izgleda Tejlor Vord, devojka Rijada Mareza.

SRBIJA IZGUBILA OD GRUZIJE: Pogledajte poslednji napad i KATASTROFALAN šut Zagorca (VIDEO)

ORLOVI, OBRATITE PAŽNJU: Meč Švajcarske i Finske rešen posle velikog PREOKRETA (VIDEO)

LUDNICA NA TRIBINAMA I RAT NA TERENU: PAOK i Olimpijakos odigrali derbi za PAMĆENJE (VIDEO+FOTO)