EVROKUP: Očajni Partizan UBEDLJIVO izgubio

03.03.2021. 19:05
Saša Filipovski
Saša Filipovski / Izvor: MN Press
Neverovatno slabi crno-beli.

Košarkaši Partizana su pokazali da su slabi kada je važno.  Izgubili su od Trenta u petom kolu Top 16 faze Evrokupa sa 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18), ali još imaju crno-beli prilikiu da prođu dalje. Partizan je u prvom meču na svom parketu savladao Trento sa 27 poena razlike (71:43). Od tada je krenula i loša serija crno-belih. Ostvarili su samo dve pobede (Borac Kup i Lokomotiva) na deset mečeva.

PREMIJERA IGRE KOJA JE OSVOJILA SVET – Zabavite se i OSVOJITE NOVAC + POKLON

SAHRANJEN MILENKO SAVOVIĆ: Tuga i neverica na licima, "grobari" razvili bolan transparent

NIKO NAS NE RAZUME: Sa Jokićem tokom utakmice pričam na srpskom

Prvo poluvreme je blago je reći bila aposlutna antipropaganda košarke. Greške su se ređale kao na traci i jasno je da je bilo pitanje koji je tim lošiji, a ne koji je bolji. Odbrana Partizan donekle i funkcioniše, ali napad izgleda kao da nikada zajedno nisu bili u hali, a kamoli da su trenirali ili igrali.

Tek je treća četvrtina pokazala sve slabosti crno-belih u napadu. Polako se podizala razlika Trenta, a crno-beli su pored očajne ofanzive i u odbrani počeli da pokazuju sve više slabosti.

Poslednja deonica je bila samo borba za koš razliku koja može odlučiti na kraju, jer se može dogoditi da sva četiri tima imaju učinak od tri pobede i isto toliko poraza.

Partizan za prolaz mora da slaviti protiv Parižana u poslednjem kolu (sledeće srede u Ljubljani) ukoliko upošte žele prolaz. Ako Trento savlada Lokomotivu, onda Partizan mora biti bolji u međusobnom duelu od Parižana, a u prvom meču je bilo 79:62.

Ipak, malo je lakše ako Rusi pobede Trento, onda je potrebno da ta pobeda plus trijumf Partizana bude ukupno više od 18 razlike kako bi crno-beli imali bolju koš-razliku od Italijana.

Doduše ako ovako budu igrali crno-beli onda nemaju šta da traže.

Evrokup, Top 16 faza, 5. kolo:

Trento – Partizan 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18)

Hala: BLM Group Arena

Sudije: Robert Lotermozer, Are Haliko, Husein Čelik

TRENTO: Martin 8, Jovanović, Paskolo, Konti, Braun 13, Forej 3, Sanders 10, Mecanote, Morgan 6, Vilijams 16, Ladurner 4, Maje 9.

PARTIZAN: Zagorac 2, Pejdž 5, Dangubić 8, Stefanović, Jaramaz 7, Perkins 5, Jovanović, Janković 7, Radovanović, Tomas 17, Trifunović 3.

Ovde možete pratiti tok utakmice.

40. minut
Ubedljiv poraz crno-belih 69:54
38. minut
Sada se vodi bitka za razliku. Trento vodi 63:48
35. minut
Ponovo loša igra crno-belih 58:43
33. minut
Pejdž poentira 54:43
33. minut
Serija Partizana od 5:0 - 54:41

IV ČETVRTINA

30. minut
Nestvarno loš Partizan u trećoj deonici. 54:36
30. minut
Trento povećava prednost 51:36
27. minut
Prva dvocifrena prednost 45:35
26. minut
Raste razlika 42:33. Filipovski traži odmor
25. minut
Trento povećava prednost 38:31
21. minut
Krenulo je trojkama. Pejdž za Partizan i Braun za Trento 32:31

III ČETVRTINA

20. minut
Domaćin vodi 29:28, još 20 sekundi do kraja. Tajm-aut za Filipovskog. Ništa od napada crno-belih. Kraj očajnog poluvremena gledajući oba tima.
19. minut
Janković dovodi Partizan u vođstvo 27:28
16. minut
Konačno poen za Partizan 23:21

Lokomotiva je slavila sa 83:61 protiv Metropolitena u gostima i sada su se vratili u trku za plasman među osam najboljih timova u Evrokupu