4°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

TRILER U ZAGREBU: Rezultat meča Cedevite i FMP-a veoma je važan za Partizan (FOTO)

10.02.2019. 19:32
KK Cedevita
KK Cedevita / Izvor: Foto: Cedevita/Marin Sušić
Umalo iznenađenje.

Košarkaši Cedevite posle velike borbe uspeli su da savladaju FMP u meču 19. kola odigranom u Zagrebu sa 87:85 (19:26, 24:23, 27:22, 17:14) i tako ostvare 14. pobedu u sezoni.

RIVERS VEĆ NA PREGLEDIMA: Evo kada će Amerikanac postati Zvezdin igrač (FOTO)

VAŽNA VEST ZA ĐORĐEVIĆA: Srpski reprezentativac USKORO na terenu (FOTO)

Gosti iz Železnika bili su na pragu iznenađenja, ali su ispustili pet poena prednosti u finišu. Panteri su serijom 13-4 već u prvoj četvrtini preuzeli kontrolu utakmice, a u drugoj deonici uspeli su da dođu i do dvocifrene prednosti koju je Cedevita do poluvremena smanjila. FMP  je čuvao prednost u drugom poluvremenu, ali je Cedevita uhvatila priključak krajem treće četvrtine. Gosti su ipak i dalje imali prednost, na tri minuta do kraja je ona iznosila 85:80, ali je Cedevita uspela da preokrene i slavi pošto je Murić pogodio odlučujuću trojku, a Pot promašio šut za pobedu.

Zagrepčane je predvodio Džejkob Pulen sa 21 poenom, dok je Edo Murić utakmicu završio sa 18 poena. U redovima FMP-a najbolji je bio Stefan Pot sa 23 poena, 19 je dodao Duop Rit, dok je Matic Rebec postigao 18.

Pogledajte kako izgleda Biljana Dol, nova devojka Valerija Bozinova.