EFES ODBRANIO TITULU: Real pao u POSLEDNJIM SEKUNDAMA!

21.05.2022. 21:27
Kk
Kk / Izvor: Reuters
Spektakl u Beogradu.

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su unBeogradu ekipu Real Madrida u finalu Evrolige rezultatom 58:57.

Mozzart nudi super provod u Dohi, pobedniku dana put na Mundijal

OLIMPIJAKOS PAO POSLE VELIKE BORBE: Barseloni treće mesto u Evroligu!

SLAVI SRBIJO: Kadeti Mege OSVOJILI Evroligu!

Efes je ovom pobedom postao tek treći tim koji je uspeo da dve godine zaredom postane šampion Evrolige. Pre njih su to uspeli Makabi (2004, 2005) i Olimpijakos (2012, 2013).

Već po prvom minutu igre se moglo naslutiti šta nas čeka, pošto je u prva dva minuta igre viđen jedan poen koji je postigao Micić sa linije slobodnih bacanja. Treba istaći i da su odbrane obe ekipe tokom celog meča funcionisale perfektno što se najbolje vidi po broju postignutih poena.

Nakon probijanja leda usledila je dominacija centra Reala Tavaresa, koji je bio izuzetan i u napadu i u odbrani.

Real je poveo 15:8 na manje od dva minuta do kraja, ali se onda probudio Larkin i serijom od 6:0 smanjio zaostatak svoje ekipe.

Na samom poletku druge deonice probudio se i Vasilije Micić koji je nekoliko puta probio odbranu protivnika, i upisao nekoliko važnih trojki za ekipu Efesa.

Zatim je usledio period sa dosta promašaja, pogotovo na strani Efesa koji nije postigao poen četiri minuta, što je ekipa Reala znala dobro da iskoristi te je u jednom trenutku bilo i +8 za špansku ekipu dok ponovo stvari u svoje ruke nije uzelo Larkin.

Trojka Micića donela je minus dva od minus sedam turskom timu, ali se na poluvreme otišlo sa +5.

Prva dva i po minuta trećeg kvartala prošlo je bez poena, da bi se zatim istakao Hanga na obe strane parketa, prvo trojkom, a onda ukradenom loptom.

Međutim, promašaji su bili ono što je obeležilo ovaj deo meča, pa je za deset minuta igre viđeno svega 19 poena.

Na kraju treće deonice Micić je stigao do cifre od 17 poena, a pri kraju su Anderson i Poarije zbog gurkanja dobili po nesportsku.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa 42:40 u korist Reala.

Početkom letvrte četvrtine ekipa Efesa je uspela da napravi preokret.

Onda je usledila prava rezultatska klackalica.  Poarije i Ljulj su undva navrata uspeli da vrate vagu na stranu španskog tima, ali u završnici je, ipak, dominirao Tibor Plajs.

Iskusni centar je uspeo da pokupi nekoliko promašaja, a i fenomenalno je sarađivao sa Micićem koji je u potpunosti preuzeo ulogu plejmejkera.

Plajs je upravo jedan promašaj vratio u koš za 58:55 na 1.05 do kraja, a ti poeni ispostavili su se ključnim.

Ljulj je nadrugoj strani smanjio na -1, ali je Real sebi napravio veliki problem u završnici. Koristili su male faulove sve do toga da su ostavili samo 3 sekunde za svoj napad.

Larkin jeste promašio trojku, ali niko od igrača Reala nije uspeo da dođe do lopte pre nego što je vreme isteklo, pa je utakmica završena i krenulo je veliko slavlje u Beogradu.

Pored Micića koji je zabeležio 23 poenai Plajs sa 19, jedini dvocifreni u ekipi Efesa bio je Larkin sa deset poena, a imao je i šest skokova i četiri asistencije.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Valter Tavares sa 14 poena, uz 11 skokova.

Ljulj je imao devet poena, dok je šest poena ubacio Rendolf. Po pet poena imali su Poarije, Dek i Hanga.

Detaljniji tok meča možete ispratiti ispod u nastavku teksta.

EFES - REAL MADRID 58:57  (14:15, 15:19, 11:8, 18:15)

4/4

KRAJ MEČA!!!
Efes je uspeo da potroši vreme! Turska ekipa je drugi put zaredom osvajač Evrolige!
40. Minut
58;57! Ljulj smanjuje prednost! Poslednjih 44 sekunde ima Efes
39. Minut
58:55! Micić nije uspeo u prodoru ali tu je Tibor Plajs koji ovećava prednost turskog kluba!
38. Minut
56:53! Vasa Micić pogađa TROJKU, njegovu četvrti na meču!
37. Minut
53:53! Plajs pogađa, +3 za Efes u poslednjim mimutima. Ali Gabi Dek pogađa TROJKU i poravnava rezultat.
35. Minut
49:50! Blajs pogađa za novo vođstvo Efesa ali Ljulj pogađa TROJKU
33. Minut
47:46! Efes VODI u poslednjoj četvrtini

3/4

KRAJ TREĆE ČETVRTINE
40:42! Vodi Real i dalje ali Efes je u neverovatnoj seriji. Očekuje nas uzbudljiva završnica.
30. Minut
40:42! Ponima Vase Micića Efes se ponovo vraća u ovu utakmicu!
27. Minut
35:40! Tibor Blejs TROJKOM smanjuje prednost Reala. +5 za Madriđane.
24. Minut
31:40! Hanga pogađa TROJKU za Real! Ponovo +9 za Madriđane
23. Minut
31:37! Tavares blokira brzi prodor Larkina. +6 za Real
21. Minut
29:37! Poenima Tavaresa i Abaldea počinje drugo poluvreme. Najveća prednost Reala u meču.

2/4

20. Minut
29:34! Tavares novom TROJKOM povecava prednost Reala u poslednjem napadu prvog poluvremena
19. Mimut
29:31! Micić TROJKOM vraća Efes u rezultatsku borbu!
17. Minut
24:31! Nakon trojke Fernandesa, Seriju Reala prekida Šejn Larkin.
14. Minut
22:24! Poen za poenom se igra u Beogradu. Na prodore Micića odmah odgovaraju Fernandes i Tavares

1/4

KRAJ PRVE ČETVRTINW!
14:15 vodi Real Madrid.
10. Minut
14:15! Valter Tavares nastavlja da razdire odbranu Efesa ali Larkin uzvraća TROJKOM. U narednom napadu Efesa ponovo Larkin pogađa uz faul, 2+1
8. Minut
8:12! Serija Reala koju je predvodio sjajni Tavares. Na drugoj strani prodorom uzvraća Vasa Micić
6. Minut
6:8 Nakon sjajne TROJKE Vase Micića i vođstva Efesa, Tavares zakucava i postiže svoj šesti poen u meču. Minimalno vođstvo Reala.
3. Minut
4:2 Prva TROJKA EFESA u meču.
3. Minut
1:0 Vasa Micić pogađa jedno od dva slobodna bacanja.
2. Minut
Bez pogodaka u prvim minutima meča. Čvrsta odbrana i tursog i španskog kluba.
1. Minut
FINALNI MEČ EVROLIGE JE POČEO!!! Prvi napad ima ekipa Real Madrida.
18:50
Fenomenalna atmosfera u beogradskoj Areni.
18:20
Igrači Efesa i Real Madrida su na parketu, u toku je zagrevanje. Beogradska Arena se polako popunjava, biće vatrena atmosfera.

Podsećamo, treće mesto pripalo je Barseloni, koja je savaldala Olimpijakos sa 84:74.

Najnovije vesti iz sveta košarke pogledajte OVDE.