ZVEZDA VRATILA ZA ISTANBUL: Crveno-beli slavili protiv Fenerbahčea

27.02.2022. 20:37
Dejan Davidovac
Dejan Davidovac / Izvor: MN Press
Tim sa Malog Kalemegdana ostvario 10. trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su u Beogradu u dvorani ''Aleksandar Nikoli'' da savladaju Fenerbahče sa 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9) i tako se revanširaju turskom timu za porez iz Istanbula ostvarivši 10. pobedu u elitnom takmičenju ove sezone.

FINIŠ SKUPO KOŠTAO ZVEZDU: Asvel preko crveno-belih obezbedio FAJNL-EJT

PEŠIĆ: Očekuje nas zahtevna utakmica

SVE ZBOG JOKIĆA: Protivnici me teraju da rešavam napade

Početak meča u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' protekao je u znaku Crvene zvezde. Izabranici Dejana Radonjića odlično su ušli u utakmicu i vrlo brzo stigli do prednosti 7:0, da bi u Fenerbahče prve poene postigao u 4. minutu kada je bilo 10:2. Crveno-beli su uspevali da čuvaju prednost, ali je Fenerbahče do prvog malog odmora uspeo da priđe na 20:18. Dobro je Zvezda krenula i u drugoj četvrtini i posle dva minuta je imala vođstvo 26:18, da bi posle Mitrovićevih 2+1 crveno-beli stigli i do prve dvocifrene prednosti u meču 31:21 u 15. minutu. U naredna četiri minuta su gosti napravili seriju 13-3 uz pomoć razigranog Marka Gudurića i prišli na poen zaostatka 39:38. Ipak, Dobreić je skoro uz zvuk sirene postigao trojku polse koje su crveno-beli na poluvremenu vodili 41:37.

Dobar početak je Zvezda imala i u drugom poluvremenu uspevajući da zadrži prednost, ali je Fenerbahče bolje zaigrao i u 25. minutu poenima Bukera prvi put na meču stigao do vođstva 49:48. Ipak, tim Dejana Radonjića nije dozvolio gostima da se odlepe, ali je Fenerbahče ipak vodio na kraju treće deonice 60:59. U poslednjih 10 minuta Zvezda je zaigrala svoju prepoznatljivu odbranu i to se odrazilo i na rezultat. Krenuli su crveno-beli serijom 6-0 i poveli 65:60, trojkom Davidovca zadržali istih pet poena prendosti 68:63 u 37. minutu, ali su gosti za dva minuta uspeli da stignu do preokreta 68:69. Tada je na scenu stupio Kalinić sa četiri vezana poena i Zvezda je ponvo vodila 72:69, da bi u samoj završnici Davidovac odličnom odbranom i Volters poenima posle floutera obezbedili crveno-belima trijumf.

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

GLEDALCA: 5.000

SUDIJE: Perez, Rosi, Zamojski.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 5, Davidovac 9, Mitrović 9, Lazić 7, Kalinić 11, Dobrić 9, Ivanović 4, Holins 7, Marković 3, Vajt 2, Kuzmić 8.

FENERBAHČE: Hejzer 4, Šajok, Akpinar 4, Biberović, De Kolo 3, Pjer 11, Bartel 15, Gudurić 14, Flojd 1, Buker 11, Polonara 6.

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 21 čas dočekuju u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ekipu Fenerbahčea u odloćenom meču 19. kola Evrolige koji je trebalo da bude igran 6. januara, ali je odložen jer su crveno-beli tada imali veliki broj igrača zaraženih korona virusom.

Crveno-beli su u petak igrali u Atini protiv Panatinaikosa i propustili veliku priliku za pobedu, dok je Fenerbahče takođe na gostovanju Monaku doživeo ubedljiv poraz, pa će oba tima pokušati da se na ovom meču iskupe za neuspeh u prethodnom kolu.

U prvo meču ova dva tima u oktobru tim Dejana Radonjića je bio blizu pobede u Istanbulu, ali je Fener ipak uspeo da stigne do trijumfa. Tim Aleksandra Đorđevića  i Marka Gudurića je trenutno na 10. poziciji sa dobrim šansama za plasman u plej-of, dok su crveno-beli na 13. mestu sa znatno manjim šansama za Top 8.

40. minut
Kraj meča, Crvena zvezda savladala je Fenerbahče sa 74:69.
39. minut
Kalinić je pogodio za 70:69, a zatim i dva bacanja i Zvezda vodi 72:69.
37. minut
Polonara postiže poene za izjednačenje 68:68 i Radonjić traži tajm-aut.
36. minut
Davidovac pogađa trojku i Zvezda vodi 68:63.
33. minut
Zvezda poslednju četvrtinu kreće sa serijom 6-0 i vodi 65:60.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Fenerbahče vodi 60:59.
27. minut
Volters pogađa trojku i izjednačuje na 51:51.
25. minut
Prvi pu na meču Fenerbahče dolazi do vođstva poenima Bukera, 49:48.
24. minut
Konstantno Zvezda ima prednost, ali ne uspeva da se ponovo odlepi, 48:45.
22. minut
Zvezda i dalje vodi posle poena Kuzmića i jednog bacanja zbog tehničke koju je dobio Aleksandar Đorđević, 44:41.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda na odmor odlazi sa vođstvom 41:37.
19. minut
Serijom 13-3 Fenerbahče je prišao na 34:33, Radonjić je zatražio tajm-aut.
17. minut
Fener je prepolovio prednost Zvezde 31:26.
15. minut
Zvezda stiže do prve dvocifrene prednosti posle Mitrovićevih 2+1, 31:21.
12. minut
Bolje je Zvezda otvorila drugu deonicu stiže do prednosti 26:18.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, crveno-beli vode 20:18.
9. minut
Dobrić pogađa, Zvezda vodi 17:11.
6. minut
Zvezda ne ispušta prednost, vodi 13:6.
4. minut
Posle četiri minuta prvi poeni za Fenerbahče, ali Davidovac pogađa trojku za prednost Zvezde 10:2.