KOPRIVICA I PANTER UZ PODRŠKU GROBARA SLOMILI FRANCUZE: Partizan slavio u Parizu

KK Partizan savladao je Metropolitan u gostima 89:82 u šestom kolu Evrokupa.

POTEZ DOSTOJAN NBA: Kakva akcija Madara i Balše, Koprivica POSTERIZOVAO Francuza (VIDEO)

BOLJI SU OD EVROLIGAŠA: Žoc upozorava – moramo da odigramo mnogo dobru utakmicu

VRAĆA SE: Mihajlo Andrić ponovo u crno-belom dresu!

Veoma efikasno prvo poluvreme su odigrali košarkaši Metropolitana i Partizana.

Najraspoloženiji u redovima crno-belih je bio Kevin Panter. Sipao je Amerikanac iz svih pozicija. Ubacio je čak 18 poena u prvih 20 minuta.

Parižani su imali prednost tokom većeg dela prvog poluvremena, a Kit Hornsbi je postigao čak 20 poena uz tri pogođene trojke.

Evrokup, 6. kolo

Metropolitan - Partizan 82:89 (28:23, 25:27, 15:18. 14:21)

Sudije: Latiševs, Kovalski, Đovaneti

Dvorana: Marsel Serdan

Metropolitan: Mular, Kamings 13, Hornsbi 22, Konate, Mišino 16, Halilović 2, Si 2, Ho-Ju-Fat 11, Hanter 16,

Partizan: Panter 28, Lidej 15, Zagorac, Avramović 12, Koprivica 4, Dangubić 8, Smailagić 14, Mur 2, Trifunović, Madar 6

Tokom drugog poluvremena je viđena prava rezultatska klackalica, a odličnu treću četvrtinu u redovima gostiju je imao Alen Smailagić.

Krilni centar je pogodio dve trojke i imao je par odličnih reakcija u odbrani.

U poslednjoj deonici se odbrana Metropolitana usresredila na čuvanje Kevina Pantera, koji je navlačio odbranu domaćih i na vreme izbacivao pasove, zahvaljujući kojima je Partizan postizao lake poene. Balša Koprivica je najviše profitirao iz tih situacija.

Pored nekoliko zakucavanje centar crno-belih je imao nekoliko odličnih sekvenci u odbrani i uz Pantera je bio X faktor na ovoj utakmici.

Najefikasniji je bio Panter sa 28 poena, Lidej je imao 15, Smailagić 14, dok je Koprivica imao četiri poena, osam skokova uz indeks 15.

U poraženoj ekipi Hornsbi je imao 22 poena, Mišino i Hanter su dodali 16.

Partizan je imao sjajnu podršku svojih navijača u Parizu i stekao se utisak kao da se meč igra u Beogradu.

Ekipa Željka Obradovića je upisala petu pobedu u Evrokupu i deli prvo mesto u grupi A sa Lokomotivom. Metropolitan je na 3:3.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

40. minut
Pobeda Partizana u Francuskoj, 89:82.
39. minut
Sjajan potez Balše Koprivice, veoma bitan skok u napadu i odlična rola centra u poslednjoj četvrtini. 85:77 za Partizan.
36. minut
Partizan kontroliše situaciju na terenu. Lidej sjajno blokira Mišinoa. 81:74.
33. minut
Koprivica zakucava, posle asistencije Madara. 77:71 za goste
32. minut
Važnu trojku pogađa Nemanja Dangubić. Partizan vodi 73:70
30. minut
Nerešeno pred ulazak u poslednju četvrtinu.
29. minut
Izuzetno je neizvesno, nijedna ekipa ne uspeva da ode na prednost veću od tri poena. 66:66.
26. minut
Sjajna akcija Partizana. Zek Lidej pogađa pod faulom, ali maši dodatno bacanje, 63:62.
23. minut
Smailagić pogađa za tri poena posle asistencije Zagorca. 57:56 za Partizan. Prava rezultatska klackalica.
21. minut
Vins Hanter otvara ovu četvrtinu pogotkom uz faul. 55:50.
20. minut
Kraj prvog poluvremena. Metropolitan vodi 53:50.
19. minut
Rezultatska klackalica u Parizu. 47:46 za Partizan.
17. minut
Dalas Mur je pogodio oba bacanja i Partizan vodi 44:43. Malo veći doprinos i drugih igrača, pored Pantera, u drugoj četvrtini.
15. minut
Sjajno zakucavanje Smailagića. Partizan na minus jedan.
13. minut
Zek Lidej je bio siguran sa linije penala. 35:31.
11. minut
Kevin Panter drži Partizan u životu. Čak 15 poena za beka. 30:26.
10. minut
Mišino još jednom sjajno poentira. 28:23 za Francuze posle prvih deset minuta.

9. minut
Mišino pogađa uz faul. Metropolitan prelazi u vođstvo, 24:21.
7. minut
Panter lagano polaže za vođstvo crno-belih od 19:15. Raspoložen je Amerikanac u prvoj četvrtini.
6. minut
Panter na jednoj pa zatim Vil Kamings na drugoj strani pogađaju za tri poena. 12:11 za Partizan.