HLADAN TUŠ U ARENI: Partizan prokockao pobedu i posle produžetaka poražen od Burse

20.04.2022. 19:42
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Turski tim se plasirao u četvrtfinale Evrokupa.

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Evrokupa uprkos statusu favorita protiv Burse. Turski tim slavio je u ''Štark'' areni u uzbudljivom meču posle produžetaka 103:95 (20:20, 17:18, 27:22, 24:20, 19:11) i u četvrtfinalu će igrati protiv Cedevita Olimpije koja je u utorak savladala Turk Telekom.

GROBARI U DELIRIJUMU: Par sati pred meč osmine finala SJAJNE VESTI stigle u Partizan!

NOVI PROBLEMI ZA MESINU: Meli zbog povrede završio četvrtfinalnu seriju

NIKOLA PLEĆAŠ O TOME KAKO JE BITI SRBIN U ZAGREBU: Nisu mi dozvolili da uđem na UTAKMICU sa ženom (VIDEO)

Da protiv Burse neće biti nimalo lako pokazalo se od starta meča. Igralo se tvrdo u ''Štark'' areni, a gosti su sa dve trojke odmah stekli prednost koju su uspevali da održe do 5. minuta kada je Partizan došao u egal mada su se potomn timov ismenjivali u vođstvu, a prva četvrtina završena je rezultatom 20:20. Iako je Partizan bolje otvorio drugu četvrtinu i gotov konstantno bio u vođstvu, nisu crno-beli uspeli da izgrade neku veću prednost. Tim Dušana Alimpijevića je konstantno držao korak, a u završnici poluvremena uspeo da stigne i do vođstva, ali je Dalas Mur trojkom doneo minimalnu prednost crno-belima na velikom odmoru 38:37.

Mnogo je bolje Bursa igrala u drugom poluvremenu. Gosti su uspeli potpuno da zaustave napad Partizana koji je usepvao da prodrma samo Panter koji je postigao tri trojke u trećoj četvrtini. Međutim, gosti iz Turske stigli su i do maksimalnih devet poena prednosti 51:42 u 24. minutu, a Obradović je reagovao tajm-autom da bi upravo zahvaljujući Panteru Partizan dva minuta kasnije prišao na 53:51. Međutim, Alimpijević je tajm-autom uspeo da sredi redove svoje ekipe koja je odbila nalet Partizana i povela 60:53, da bi u poslednjih10 minuta ušla sa vođstvom 64:60. U serijama se igral u uvodnim minutima poslednje četvrtine. Partizan je serijom 9-0 poveo 69:66, da bi Bursa uzvratila mini serijom 6-0 za vođstvo 72:69. Ipak, Partizan je bio taj koji je kontrolisao situaciju na terenu od 37. minuta kada je skoro konstantno imao pet poena prednosti. Međutim, Bursa se nije predavala. Mada je 14 sekundi pre kraja pogodio oba bacanja za 84:79 i činilo se da je Partizan osigurao pobedu. Ipak, koštalo je crno-bele promašeno zakucavanje Avramovića i izgubljena lopta Madara koji je napravio faul u napadu, da bi Holand postigao nemoguću trojku i izborio produžetak pošto je potom Panter promašio šut za pobedu.

U dodatnih pet minuta je Bursa bila ta koja je diktirala tempo iako je Ledej trojkom domneo prednost Partizanu 87:86. Međutim, Al i Endrjuz su lako pronalazili rešenja u napadu, da bi Holand trojkom doneo Bursi 95:89 dva minuta pre kraja. Ušlo se u penal završnicu u kojoj su gosti bili mkirne ruke i zasluženo se plasirali u četvrtfinale.

PARTIZAN - BURSA 95:103 (20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 11:19)

DVORANA: Štark arena.

SUDIJE: Jerezuelo, Paterniko, Bisang.

GLEDALACA: 19.000.

PARTIZAN: Panter 13, Vukčević 2, Ledej 11, Zagorac, Avramović 23, Koprivica 4, Dangubić, Mur 8, Glas, Lesor 20, Trifunović 3, Madar 11.

BURSA: Holand 17, Sezgun, Ozalp, Nidam 14, Turen 3, Batuk, Al 4, Bitim 20, Endrjuz 24, Hejz 6, Olmaz, Dudžinski 15.

Košarkaši Partizana večeras od 20.30 dočekuju ekipu Burse u osmini finala Evrokupa u, do poslednjeg mesta ispunjenoj, ''Štark'' areni. Već je poznato da će pobednik ovog duela u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije koja je savladala Turk Telekom.

Crno-beli imaju status favorita u ovom meču, ali kako se igra jedna utakmice ekipe Željka Obradovića moraće da zadrži visok nivo igre tokom čitave utakmcie kako bi sprečili da gostujući tim napravi iznenađenje., a na to je ukazao i Obradović u najavi meča.

Partizan je u svojoj grupi takmičenje završio na drugom mestu sa 12 pobeda i četiri poraza iza Huventuda koji je sinoć završio takmičenje pošto je Ulm uspeo da napravi prvorazredno iznenađenje. Bursa je sa druge strane u svojoj grupi bila sedma sa osam pobeda i 10 poraza. Što se tiče forme Bursa je u posledniih pet mečeva ostvarila dve pobede i tri poraza u svim takmičenjima, dok je Partizan imao četiri pobede i jedan poraz.

45. minut
Kraj meča u Štark areni, Bursa se plasirala u četvrtfinale Evrokupa pošto je slavila sa 103:95 posle produžetka protiv Partizana.
44. minut
I Holand je pogodio trojku i Bursa vodi 95:89, a Obradović je zatražio tajm-aut.
43. minut
Al je pogodio oba bacanj i doneo Bursi izjednačenje 89:89, da bi posle igranja Ledeja nogom Endrjuz pogodio trojku i gosti vode 92:89.
42. minut
Poenima je Bursa počela produžetak, ali je Ledej pogodio trojku i Partizan je poveo 87:86. Ipak, Endrjuz je pogodio smao jednpo slobodno bacanje i ponov je nerešeno 87:87.

PRODUŽETAK

40. minut
Holand je postigao nemoguću trojku i izborio produžetak pošto je Panter promašio šut za pobedu u poslednjem napadu crno-belih pa je ostalo 84:84.
39. minut
Avramović je promašio zakucavanje, a Nidam pogodio trojku i smanjio prednost crno-belih na 79:77.
38. minut
Lesor je ukrao loptu i zakucao u kontri, Partizan vodi 79:74, a Alimpijević traži tajm-aut.
37. minut
Madar je imao 2+1, a Partizan vodi 75:72.
35. minut
Nidam je pogodio trojku za izjednačenje posle poena Madara, a zatim je trojku pogodio i Turen i Bursa ponovo vodi 72:69.
34. minut
Posle nekoliko promašaja na obe strane Madar pogađa u kontri i Partizan posle dužeg vremena ponovo vodi 67:66, a Alimpijević je zatražio tajm-aut.
32. minut
Zakucavanjem Lesora i trojkom Avramovića Partizan je prišao na 66:65.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Bursa u poslednju deonicu ulazi sa vođstvom 64:60.
28. minut
Bursa je uspela da odbije nalet Partizana, Holand je pogodio trojku i gosti vode 60:53.
26. minut
Treća trojka Kevina Pantera u trećoj četvrtini, Partizan je prišao na 53:51, a Alimpijević je zatražio tajm-aut.
25. minut
Bursa je stigla i do devet poena prednosti, ali je pogodio Avramović i smanjio na 51:44.
23. minut
Nidam je pogodio i doneo Bursi maksimalnih +5 od poečtak meča 47:42, Obradović je zatražio tajm-aut.
22. minut
Krenuli su gosti jače u drugom poluvremenu i vode 45:42.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 38:37.
18. minut
Ne uspeva Partizan da iskoristi priliku posle trojke Avramovića da stigne do nešto veće prednosti, Dudžinski pogađa i smanjuje na 35:34.
16. minut
Holand je pogodio trojku za izjednačenje, ali je Avramović pogodio za novu prednost Partizana 29:27.
13. minut
Zakucava Dudžinski i donosi izjednačenje posle izgubljene lopte Lesora 24:24. Obradović je zatražio tajm-aut.
12. minut
Bolje je krenuo Partizan u drugoj deonici, crno-beli vode 24:22.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, nerešeno je 20:20.
9. minut
Pogađa Avramović posle ulaza i donovi prednost Partizanu 15:14.
7. minut
Mur je na kratko vratio prednost Partizanu pogođenom trojkom, ali Endrjuz pogodio i izjednačio na 13:13.
5. minut
Tvrdo se igra u uvodnim minutima meča, Panter pogađa oba penala i donosi izjednačenje, ali potom Bursa ima 2+1 i vodi 11:8.