VELIKI PREOKRET U NUJORKU: Bogdan opalio 13 trojki, na kraju odlučio Derik Rouz (VIDEO)

27.05.2021. 07:57
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Foto: Tanjug/AP
Odličan meč u “Medison skver gardenu”.

Njujork je savladao Atlantu rezultatom 101:92 i izjednačio na 1:1 u prvoj rundi Istočne konferencije NBA.

ORLOVI DOBILI NOVOG PROTIVNIKA: Srbija saznala sve RIVALE na Akropolis kupu!

ZVEZDA IZNELA DOKAZE: Objavljeni snimci koji govore o sudijskim "GREŠKAMA" u Podgorici (VIDEO)

PARTIZAN POČINJE PLEJ-OF, MATOVIĆ O PROBLEMIMA: Sistem koji smo gradili mesec dana urušio se za 7 danas

Hoksi su imali 11 poena prednosti na poluvremenu, ali su Niksi preokrenuli u tećoj četvrtini i na kraju slavili sa devet poena razlike.

Bek Atlante Bogdan Bogdanović je ubacio 18 poena, ali je imao loš procenat šuta. Reprezentatvac Srbije je čak 13 puta šutirao za tri poena, a pogodio je samo dvaput, dok je zubacio šest od osam za dva. Bogdanović je sakupio i šest skokova i tri asistencije, dok je najbolji u gostujućem timu bio Tre Jang sa 30 poena i sedam asistencija.

Heroj trijumfa Niksa je bio Derik Rouz. Iskusni plejmejker je zabeležio 26 poena, a Redži Bulok i Džulijus Rendl su dodali po 15.

Filadelfija je povela sa 2:0 protiv Vašingtona trijumfom 120:95. Džo Embid i Ben Simons su postigli po 22 poena u pobedničkom timu, dok Vašingtonu nije pomoglo ni 33 poena Bredlija Bila.

Juta je izjednačila na 1:1 protiv Memfisa. Džezeri su bili bolji rezultatom 141:129 na povratku Donovana Mičela koji je bio najefikasniji sa 25 poena. Rudi Gober je imao dabl-dabl sa 21 poenom i 13 skokova, a Majk Konli sa 20 poena i 15 asistencija.

Memfis nije uspeo da načini još jedno iznenađenje u Solt Lejk Sitiju i pored fantastične partije Dža Morneta koji je postigao 47 poena uz sedam asistencija.

Pogledajte kako izgleda Jovana Đorđević, supruga Filipa Đorđevića.