VEST KOJU SU GROBARI ČEKALI: Igrali su Ritas i Alba... Produžetak i velika DRAMA! (VIDEO)

16.01.2019. 19:56
Grobari u Pioniru
Grobari u Pioniru / Izvor: MN Press
Neizvesno do samog kraja.

Košarkaši Albe iz Berlina pobedili su u gostima ekipu Lijetuvos Ritasa sa 94:86 u oviru trećeg kola grupe "E" Top 16 faze Evrokupa. Uzbudljiv meč viđen je u Litvaniji, gde je gostujući tim posle velike drame uspeo da u produžetku stigne do drugog trijumfa u dosadašnjem delu takmičenja.

NAVLAČENJE ZA SIRIJU: Pogledajte SKANDALOZNU odluku sudije na meču sa Australijom (VIDEO)

PARNI VALJAK UHVATIO ZALET: Partizan krenuo sa treninzima... (FOTO)

Ritas koji je poznat po odličnom domaćem terenu bolje je otvorio utakmicu. Litvanski tim je imao prednost tokom celog prvog poluvremena, iako je njihovo najveće oružje šut za tri poena zatajio (2/12). Uprkos toj činjenici domaći tim je na poluvremenu vodio sa 36:33.

U nastavku meča viđena je velika borba, a tokom treće deonice oba tima su smenjivala u vođstvu. Ritas je bio nadomak trijumfa, ali je Alba uspela da košem u poslednjim sekundama odvede meč u produžetak i na kraju rutinski slavi u dodatnih pet minuta.

Situacija u grupi E u kojoj nastupa i srpski predstavnik Partizan dodatno se zakomplikovala,  pošto Monako i Alba sada imaju jednu pobedu više u odnosu na crno-bele i Ritas..