10°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

ZAPALIO FLORIDU: Nemilosrdni Jokić dao koš za pobedu! U Majamiju GRME NA SUDIJE zbog poteza Srbina (VIDEO)

03.04.2017. 07:52
Centar Denvera Nikola Jokić u duelu sa Lebronom Džejmsom na meču sa Klivlendom
Centar Denvera Nikola Jokić u duelu sa Lebronom Džejmsom na meču sa Klivlendom / Izvor: Reuters
Dabl-dabl Srbina u trijumfu Denvera.

Nikola Jokić bio je jedan od jaunka pobede Denvera na gostovanju na Floridi protiv  Majamija rezultatom 116:113. Srpski centar je zabeležio dabl-dabl učinak sa 19 poena, 10 skokova, a do učinka „trostruko-dvostruko“ nedostajalo mu je tri asistencije - sve to za 35 minuta (9/16 za dva, 0/2 za tri).

OTKRIVENO: Evo zašto je DOŠLO do GUŽVE na kraju meča i šta je Hrvat Tomas rekao Lukoviću (VIDEO)

PRED ZVEZDU: Darušafaka odigrala NEVEROVATNU utakmicu, u centru pažnje bivši partizanovci (FOTO)

Jokić je ubacio osam poena u prvoj četvrtini, kada su Nageti stekli, ispostavilo se, odlučujuću prednost od sedam poena. Gosti su na krilima Srbina i Italijana Danila Galniarija (29 poena) na poluvremenu imali i dvocifreni plus, ali je uporni domaćin uspeo da se vrati u meč.

Na kraju meča drama, ali je sve probleme rešio srpski centar. Jokić je pogodio „dugu dvojku“ za 114:110, 55 sekundi pre kraja, koja je bila presudna za trijumf (na 02:53 video snimka).

Pri rezultatu 114:113, 10 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, Nikola je ponovo bio u centru pažnje, jer  je trebalo da izvede aut. Nikako to nije uspeo da učini, pošto su saigrači bili pokriveni, pa je tražio tajm-aut. U Majamiju su uvereni da je to učinio na nepropisan način, pošto se pomerao uz aut liniju pokušavajući da ubaci loptu u igru (pogledajte na 01:30 video klipa u nastavku vesti).

- Ma, daj, čoveče, on je hodao, on je hodao! Ne želim da previše pričam o tome, jer u NBA vole da uzimaju ljudima mnogo para za kazne, a ja želim da zadržim novac. Ali, postoji razlog zašto o tome svi pričaju – žalio se posle meča najbolji igrača Majamija Hasan Vajtsajd koji je zabeležio 16 poena i 12 skokova. Goran Dragić je bio najefikasniji kod domaćina sa 22 poena.

Posle minuta odmora gosti su poentirali dva puta sa linije penala, a Majami nije pogodio trojku za produžetak u poslednjoj sekundi.

Trijumfom u Majamiju Denver je ostao u trci za osmo mesto za plej-of na Zapadu sa učinkom od 47,4 odsto, dok sedmoplasirani Portland ima polovičan učinak posle 76 partija NBA sezone.

NE ŽELI DA KRIJE ISTINU: Zimonjić OBJAVIO kakvo je ZDRAVSTVENO stanje Đokovića (FOTO)