07.04.2017. 19:20 20:02
KK Darušafaka
KK Darušafaka / Izvor: MN Press
Meč odluke za crveno-bele.

Košarkaši Crvene zvezde igraju u Istanbulu odlučujući meč za plasman u plej-of Evrolige protv Darušafake, ali su crveno-beli imali najslabiji start utakmice u Evroligi ove sezone. Domaćin je posle nešto više od dva i po minuta stekao dvocifrenu prednost (10:0), zahvaljujući Vonamejkeru i Klajburnu koji su ubacili po četiri poena.

Zvezda objavila 16 MISTERIOZNIH tvitova pred meč sa Darušafakom! Objašnjenje je GENIJALNO! (FOTO)

JOKIĆ POKRADEN! Ameri STALI u ZAŠTITU Srbina, UČINJENA mu je VELIKA nepravda (VIDEO+FOTO)

Crnu seriju Beograđana prekinuo je Ognjen Kuzmić košem posle tri minuta igre za 10:2. Prepolovila je Zvezda prednost Darušafake posle poena Dangubića (2+1), ali je turski tim ponovo stekao plus 10 (15:5). Nije funkcionisala odbrana tima Dejana Radonjića, pa je na kraju prve deonice rezultat glasio 25:14.

Sredinom druge deonice Darušafaka je stekla maksimalnih plus 16 (34:18), ali su gosti uspeli da se koliko-toliko primaknu domaćinu zahvaljujući Marku Simonoviću (osam poena), 36:26 u 16. minutu.

Na kraju prvog poluvremena rezultat je 43:32. Darušafaka je imala sjajan procenat šuta za dva (11/15, 73,3%) i 20 skokova, dok su crveno-beli uhvatili "samo" 13 lopti pod oba koša.  Crveno-beli su promašili svih šest šuteva za tri poena, a jedini raspoložen u napadu je Marko Simonović sa 10 poena.