7°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

AKROPOLIS KUP: Bolji početak Italijana, a onda je usledio BLICKRIG Orlova! Srbija UBEDLJIVA na poluvremenu (FOTO)

17.08.2019. 17:46
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Kao za bodove.

Košarkaši Srbije rutinski vode protiv Italije u drugom meču na Akropolis kupu rezultatom 45:32 (14:15, 31:17), posle prvog poluvremena. "Orlove" nije služio šut za tri poena, ali smo bržom igrom u drugoj četvrtini i lakim poenima sa linije penala uspeli da stignemo do prednosti, posle prvog perioda koji je bio izuzetno tvrd.

Što se tiče individualnog učinka, niko se nije preterano poenterski istakao, a u našoj selekciji strelce predvodi Nikola Jokić sa jedanaest poena, dva skoka i tri asistencije.

POSLE ERTELA: Ponovo udarac za Francuze, još jedan otkaz zbog povrede (FOTO)

OVO MENJA REDOSLED FAVORITA U POTPUNOSTI: Još jedna velika zvezda propušta Mundobasket?

NAVIJAČI ZVEZDE U TRANSU: Veliki ljubimac Delija se vratio u Beograd i poslao im BRUTALNU poruku (VIDEO)

Prvu četvrtinu obeležila je izuzetno tvrda igra, sa dosta promašaja na obe strane. Posebno lošu seriju imao je bek "Azura", Marka Belinelija, koji je promašio brojne šuteve na startu perioda. Naša reprezentacija je gubila dosta lopti, pa nije materijalzivala slabu igru protivnika, a veoma neefikasna četvrtina okončana je minimalnim vođstvom Italijana (15:14).

U drugoj četvrtini, izabranici Saleta Đorđevića zaigrali su dosta angažovanije, Italija je rano ispunila bonus, pa su "Orlovi" ubrzo stigli do "plus sedam" (27:20).

Od tada je na parketu "OAKE" viđena mnogo bolja igra naših, koji su se rastrčali i odigrali mnogo efikasniji drugi period od prvog. Kada su ušle trojke Bogdanovića i Gudurića, Srbija se odlepila na dvocifrenu razliku, a poluvreme je završila sa 13 poena prednosti.

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača Marka Borijela