AKROPOLIS KUP: Srbija u ŽESTOKOM problemu na poluvremenu (VIDEO)

18.08.2019. 20:20
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Potpuno neočekivano.

Košarkaši Grčke vode na poluvremenu protiv Srbije rezultatom 38:31 (19:17, 19:14). Heleni su odigrali bolje poluvreme u "OAKA Areni", na krilima braće Adetekumbo i Nika Kalatesa, dok je u našim redovima jedini raspoloženi igrač Bogdan Bogdanović.

Naša reprezentacija nastupa bez Nikole Jokića, koji je u dogovoru sa selektorom zbog privatnih obaveza propustio ovo finale.

BUM, BUM BOGDAN! Bogdanović trojkom uz zvuk sirene UTIŠAO OAKU (VIDEO)

SRBIJA OSLABLJENA PROTIV GRČKE: Bez Jokića na Helene!

ON GA NAJBOLJE POZNAJE! Duda Ivković OTKRIO: Saša Đorđević će POZVATI novog igrača za Mundobasket

Prvu četvrtinu obeležila je tvrda i izjednačena igra posle koje su domaćini stekli dva poena prednosti. Ipak, početkom drugog kvartala usledila je serija Grka od 6:0, pa je Đorđević posegao za tajm-autom. Od tada do kraja poluvremena razlika se nije bitnije menjala.

Kod domaćina, Tanasis Adetekumbo je dao 11 koševa, Janis devet, a Nik Kalates sedam. U našoj selekciji jedini dvocifren je bio Bogdanović sa 12 poena, a donekle ga je pratio Nikola Milutinov sa šest.

Podsetimo, i Grčka i Srbija su u dosadašnjem toku turnira zabeležili po dve pobede, a treće mesto na Akropolis kupu osvojila je Turska preokretom protiv Italije (72:70).

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača Marka Borijela