DRAMA U I GRUPI: Već je poznato protiv koga Srbija neće igrati u četvrtfinalu! (VIDEO)

06.09.2019. 12:07
Poljska
Poljska
Veliki preokret Poljaka.

U prvom kolu druge faze grupe I, reprezentacija Poljske savladala je Rusiju 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17). Selekcija Poljske se u ovu fazu takmičenja plasirala sa stoprocentim učinkom, pobedivši redom Venecuelu, Kinu i u poslednjem kolu su lako izašli na kraj sa selekcijom Obale Slonovače.

Rusi su sa druge pozicije prošli u narednu rudnu, savladali su reprezentacije Nigerije i Južne Koreje, a poraženi su od Argentine. Porazom od Poljaka selekcija Rusije se praktično oprostila sa Mundobasketa. Grupa u kojoj se nalaze spomenute reprezentacije se ukršta sa grupom u kojem je četa našeg Aleksandra Đorđevića.

TALENAT NIKAD NE UMIRE! Španci u STRAHU od Srbije pred OKRŠAJ na Mundobasketu (FOTO)

AMERIKANCI KONAČNO PRIZNALI! EVO šta kažu o reprezentaciji Srbije i ko im je NAJVEĆI ADUT! (FOTO)

NAJVEĆA PODVALA U ISTORIJI KOŠARKE: Legendarni Duci Simonović zbog Portorika nikad više nije zaigrao za Jugoslaviju, a bio je klasa

Rusi su bolje startovali i konstantno su imali prednost, na kraju prve četvrtine su otišli sa plus šest, 22:16. U drugom periodu reprezentacija Rusije išla je do maksimalnih plus 10, međutim Poljaci su dobrom igrom u samoj završnici prvog poluvremena smanjili razliku na minus šest, 32:40.

Kulagin je bio najraspoloženiji u prvih 20 minuta sa 10 poena kod selekcije Rusije, dok se kod Poljaka istakao Ponitka sa 12 poena i ujedno je bio  najefikasniji igrač u oba tima.

U nastavku utakmice se nastavilo u istom tempu, razlika se smenjivala sa plus osam na plus dva u korist reprezentacije Rusije, ipak na kraju treće deonice otišlo se sa plus dva, 57:53.

Serijom 11:1 Poljaci su prvi put poveli na utakmici i preokrenuli rezultat u svoju korist. Rusija se ponovo vratila, i igrala se egal utakmica, kako Poljska povede, tako Rusija odgovori, napad za napadom.

Poslednja tri minuta protekla u znaku Poljske, koja je ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu, rezultat je na kraju glasio 79:74.

Poljake je do pobede predvodio Adam Vaščinski sa 16 poena, pratio ga je Ponitka sa 14 peona uz 8 asistencija. Kod poražene ekipe istakao se Kulagin, postigao je 21 poen, on je ujedno i bio najefikasniji košarkaš na celoj utakmici, ipak njegov učinak nije sprečio da njegova reprezentacija doživi drugi poraz na šampionatu.

ŠTA TAJ ČOVEK RADI: Jokićev MAGIČNI potez digao celu Srbiju na noge (VIDEO)

TEOV DUH UŠAO U JOVIĆA: NBA akcija Srbije i svemirsko kucanje Marjanovića (VIDEO)

SAM SEBI ASISTIRAO: Najluđi koš Mundobasketa - ovo morate da pogledate! (VIDEO)

U sledećoj utakmici Poljska će igrati sa reprezentacijom Argentine koja za sada ima stoprocentan učinak, dok će Rusi odmeriti snage sa selekcijom Venecuele koja ima dve pobede i jedan poraz, ta utakmica je na programu u nedelju, sa početkom od 10 časova.

Pogledajte kako izgleda Melisa Sata, supruga fudbalera Kevina Princa Boatenga..