DRAMATIČNA ZAVRŠNICA: Trikolori izbacili jednog od favorita za MEDALJU! (VIDEO)

07.09.2019. 16:09
Francuska
Francuska
Francuzi u poslednjim sekundama došli do pobede.

Reprezentacije Francuske i Litvanije sastali su se u drugoj fazi grupe ''L'', Trikolori su izašli kao pobednici u neizvesnoj završnici, u kojoj su umalo ostali bez pobede, iako su imali 15 poena prednosti 78:75 (26:14, 24:26, 15:14, 13:21).

Francuzi su zabeležili četvrtu pobedu, i ovom pobedom su osigurali četvrtfinale, za prvo mesto boriće se sa selekcijom Australije. Litvanci su ovim porazom izgubili sve šanse da se plasiraju u osam najboljih Svetskog prvenstva u Kini.

ZAPALIO JE TVITER: Bivši NBA košarkaš i otac zvezde Voriorsa ODUŠEVLJEN Srbima

PRVI POLJUBAC NA MUNDOBASKETU: Najbolji strelac svih vremena ODUŠEVIO planetu! (VIDEO)

SVI SU U AUTOBUSU ČEKALI BOGDANA: Evo ŠTA je za to vreme RADIO naš KOŠGETER

Od samog starta utakmice reprezentacija Francuske krenula je punom parom, već u prvim minutima imala je dvocifrenu prednost, prva četvrtina je završena 26:14. U drugoj četvrtini nastavilo se istom ritmu, Trikolori su sačuvali dvocifrenu prednost i na poluvreme se otišlo sa 50:40.

U trećem periodu Trikolori su nastavili u istom ritmu i pred poslednji period imali su plus 11, 65:54. Poslednji period Litvanci su išli na sve ili ništa i napravili seriju od 8:0, da bi u jednom trenutku preokrenuli rezultat, 69:68. Minut pre kraja bilo je nerešeno 74:74, na kraju se selekcija Francuske bolje snašla i slavila rezultatom 78:75.

Furnije sa 24 poena i De Kolo sa 21 poenom predvodili su Francusku do pobede, dok kod poražene ekipe Litvanije, istakao se Valančiunas sa 18 poena uz 8 skokova.

PRED DUEL SA FURIJOM, SALETU SVE JASNO: Sjajni su, ali i PRLJAVI, znamo kako do POBEDE

NE MOŽE TO TAKO: Danilović imao RAZGOVOR sa Milutinovim

ČESI RAZBILI ACU PETROVIĆA: Brazilci DALEKO od četvrtfinala! Očekuje nas LUDNICA u grupi K

U sledećoj utakmici Francuzi će igrati sa Australijom, gde će odlučivati za prvo mesto, dok će Litvanci igrati sa Dominakanskom republikom odigrati utakmicu poslednjeg kola druge faze grupe ''L'' Svetskog prvenstva.