Furiozan finiš Portorika, slomio krila Irancima u POSLEDNJOJ sekundi! (VIDEO)

31.08.2019. 13:35
Portoriko
Portoriko
Uertas blistao.

U prvom kolu grupe C, Portoriko je pobedio reprezentaciju Irana 83:81 (16:30, 15:19, 20:16, 32:16). Veliki preokret u drugom poluvremenu doneo je prve bodove Portoriku na šampionatu.

MUNDOBASKET: Poljaci sigurni na startu, Sokolovski zaustavio Venecuelu (VIDEO)

JOVIĆ: 40 i nešto razlike, malo je PREVIŠE

MUNDOBASKET: Brutalna egzibicija! Srbija sa +46 krenula u POHOD na svetski tron (VIDEO+FOTO)

Prvo poluvreme je bilo u znaku Irana, imali su dvocifrenu prednost od starta utakmice, na poluvreme se otišlo sa plus 18.

Treća četvrtina se nastavila u istom ritmu, Iran je održavao razliku koju je imao na poluvremenu 65:51.

Niko nije slutio da će utakmica u poslednjih 10 minuta otići u drugom smeru, Portoriko je neverovatnom igrom poslednji period dobio 32:16, utakmica je odlučena u poslednjoj sekundi utakmice.

Fenomenalni David Uertas postigao je 32 poena i vodio je svoju reprezentaciju do prve pobede na Svetskom prvenstvu, kod poražene ekipe Irana istakao se Benham sa 22 poena.

Reprezentacija Irana sledeću utakmicu igra sa Tunisom, dok će Portoriko za protivnika imati Španiju.