Poljaci sigurni na startu, Sokolovski zaustavio Venecuelu (VIDEO)

31.08.2019. 12:13
Mundobasket 2019
Izostalo iznenađenje.

U prvom kolu grupe A, Poljska je savladala reprezentaciju Venecuele 80:69 (22:24, 22:12, 16:15, 20:18). Osim u prvoj četvrtini, Poljaci imali punu kontrulu nad utakmicom i rutinski stigli do prvih bodova na šampionatu.

SRPSKA MAGIJA: Orlovi BASKETAŠKIM fintama zaludeli igrače Angole! Naravno, Jokić je... (VIDEO)

''LJUBAV NA PRVI POGLED''! Nikola Jokić u centru pažnje navijača u Kini! (FOTO)

STOTKA! Miroslav Raduljica stigao do ZLATNOG jubileja u dresu Srbije! (FOTO)

Prva četvrtina je protekla u znaku reprezentacije Venecuele, koja je imala i sedam poena prednosti.

Poljaci su ozbiljnije ušli u nastavku utakmice i preokrenuli rezultat u svoju korist, koji je na poluvremenu iznosio 44:36.

U drugom poluvremenu Poljska je nastavila u dobrom ritmu, došla je do maksimalnih plus 14. U poslednjem periodu razlika je išla na plus 16, i Evropska reprezentacija je rutinski privela utakmicu kraju.

Najefikasniji kod reprezentacije Poljske bio je Sokolovski koji je upisao 16 poena, kod poražene reprezentacije istakao se Čourio sa 15 poena.

U narednom kolu grupe A, Poljaci će odmeriti snage sa domaćinom prvenstva, reprezentacijom Kine, dok će Venecuela za protivnika imati Obalu Slonovače.