NOVA BLAMAŽA ĐETIĆA: Crnogorci izgubili dobijenu utakmicu! (VIDEO)

07.09.2019. 15:28
Crna Gora
Crna Gora
Dramatična završnica.

Crna Gora i Turska odigrali su utakmicu za plasman od 17. do 32. mesta, gde su Turci u samoj završnici slavili 79:75 (26:16, 11:16, 21:17, 30:16). Iako su Crnogorci imali 12 poena prednosti šest minuta pre kraja, doživeli su i četvrti poraz na Svetskom prvenstvu.

Turcima je ovo druga pobeda, podsetimo oni su bili najbliži trijumfu nad Amerikancima, kada su u produžecima nesrećno poraženi od ''drim tima''.

ZAPALIO JE TVITER: Bivši NBA košarkaš i otac zvezde Voriorsa ODUŠEVLJEN Srbima

PRVI POLJUBAC NA MUNDOBASKETU: Najbolji strelac svih vremena ODUŠEVIO planetu! (VIDEO)

SVI SU U AUTOBUSU ČEKALI BOGDANA: Evo ŠTA je za to vreme RADIO naš KOŠGETER

Crna Gora je od starta utakmice stekla prednost, i na kraju prve četvrtine je imala dvocifrenu prednost 26:16. Do poluvremena reprezentacija Turske je prepolovila prednost Crnogoraca 32:37.

Posle odmora ''komšije'' su ponovo povećavali prednost, i na krilima NBA igrača Nikole Vučevića, pred zadnji period otišli su sa plus devet 49:58. Početkom poslednjeg perioda Crnogorci su imali prednost od 12 poena šest minuta pre kraja, međutim u samoj završnici Turci su došli do prednosti od pola koša, serijom 8:0. U penal završnici reprezentacija Turske se bolje snašla i slavila rezultatom 79:74.

Najefikasniji u selekciji Crne Gore bio je Nikola Vučević koji je odigrao svoju najbolju utakmicu na šampionatu, postigao je 20 poena, uz pet asistencija i 7 skokova, zapažen učinak je imao i Bojan Dubljević koji je upisao 12 poena uz osam skokova. Kod Turaka najefikasniji je bio Osman sa 19 poena, pratio ga je Mahmatoglu 17.

VRHUNAC USIJANJA U NANJINGU: Francuzi i Litvanci u žestokom KLINČU! Sevalo na sve strane (VIDEO)

Sledeću utakmicu reprezentacija Crne Gore odmeriće snage sa selekcijom Japana, dok Turke čeka utakmica sa Novim Zelandom.

Pogledajte kako izgleda Frančeska Sofija Novelo, izabranica motocikliste Valentina Rosija.