19.04.2024.
117.1484
109.6792

POZNATI SVI PAROVI POLUFINALA: Česi se držali 20 minuta, Australija prelomila! (VIDEO)

11.09.2019. 16:42
Australija
Australija
''Kenguri'' poslednji učesnik polufinala.

U četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kini snage su odmerili selekcije Australije i Češke, u kojem su ''Kenguri'' izašli kao pobednici 82:70 (17:17, 16:13, 30:18, 19:22).

Sjajna reprezentacija Australije koja je spoprocentna na dosadašnjem delu šampionata u polufinalu će igrati sa selekcijom Španije, dok će reprezentacija Češke igrati sa Poljskom u doigravanju od osmog do petog mesta.

POTCENJIVAČKA IZJAVA MIČELA: Orlovi će zbog ovoga želeti da RAZBIJU Amere

PUT SRBIJE KA OI: Nikad teži, jedan problem bi mogao da bude nepremostiva prepreka, a tu su i Hrvati (FOTO)

PRED DUEL SA SRBIJOM: Evo šta je Greg rekao o predstojećem meču sa Orlovima

U prvoj četvrtini igrala se egal utakmica što i govori rezultat 17:17. U istom ritmu se nastavilo u nastavku utakmice, smenjivala se prednost iz napada u napad, da bi na kraju Australijanci imali plus tri, 33:30.

Drugi period ''Kenguri'' su ubacili u petu brzinu i furioznom trećom četvrtinom koju su pobedili 30:18. Australija je u ovom periodu imala i maksimalnih plus 17.

Na startu odlučujućeg perioda Česi su uspeli da smanje na minus osam, međutim ponovo su Australijanci uspeli da se konsoliduju i vrate dvocifrenu prednost. Selekcija Češke povremeno je pretila i pokušavala svim silama da se približi, ali na kraju su samo uspeli da ublaže poraz, na kraju 82:70 za ''Kengure''.

Reprezentaciju Australije predvodio je sjajni Mils sa 19 poena uz 6 asistencija. Fenomenalno utakmicu kod Čeha odigrao je Satoranski koji je upisao 13 poena, uz 9 skokova i 13 asistencija, najefikasniji je bio Patrik Auda sa 21. poenom.

TVITER SE ZAPALIO: Pobedite i sve vam je OPROŠTENO! Srbi napravili ŠOU pred Amere! Umešao se Đetić i napravio HAOS

ĐORĐEVIĆ OTKAZAO TRENING: Srbiju čekaju UBEDLJIVO NAJTEŽI sati na Mundobasketu

NAJNOVIJA VEST: Đorđević POVUKAO ovaj potez posle Argentine!

Dakle, u polufinalu Australija će odmeriti snage sa ''crvenom furijom'' u petak od 10 časova, u drugom polufinalnom meču sastaće se Francuska i Argentina takođe u petak od 14 časova. Česi u doigravanju od petog do osmog mesta čeka reprezentacija Poljske, utakmica je na programu sutra od 15 časova, dok će u drugom meču Srbija i Amerika igrati jako zanimljivu utakmicu sutra od 13 časova.