04.09.2019. 15:53
Venecuela
Venecuela
Venecuela održala čas košarke domaćinu.

U odlučujućoj utakmici za prolaz u narednu fazu Svetskog prvenstva u Grupi A, Venecuelanci su savladali domaćina, reprezentaciju Kine 72:59 (18:10, 15:13, 18:18, 21:18). Ovo je Kinezima drugi poraz, i automatski su eliminisani, dok su južnoamerikanci upisali drugu pobedu i plasirali se u nastavak takmičenja.

Kina je sama sebi zagorčala život kada je u nezvesnoj završnici posle produžetaka poražena od selekcije Poljske, što se ispostavilo kao ključni poraz zbog koga su domaćini ispali sa prvenstva. Venecuelanci su preko Obale Slonovače sebi obezbedili šansu za prolazak u narednu fazu šampionata, koju su danas iskoristili.

Iznenađenje: Dok traje Mundobasket, pogledajte šta je uradio OVAJ Zvezdin košarkaš u Beogradu (FOTO)

ČETIRI UBICE, TRI CRNCA! Đurović analizom Italijana ŠOKIRAO celu Srbiju! Navijači OGORČENI i zbog OVOGA

ŠOK: Oglasio se Denver za vreme meča Srbije i Italije, evo šta je poručio Jokiću!

Gosti su dobro započeli utakmicu i već na kraju prvog perioda su imali osetiljivu razliku, plus osam 18:10. Očajna igra Kineza nastavila se i u drugoj četvrtini, sa malim brojem poena, Venecuela se odlepila na plus 10, rezultat poluvremena je glasio 33:23.

U prvom poluvremenu istakli su igrači Venecuele Dvajt Luis sa 11 i Žiljent sa 10 poena.

Nastavak utakmice se nastavio u istom ritmu, na trenutke je Kina prilazila na minus pet, međutim koncentrisana selekcija Venecuele ponovo je vratila dvocifrenu razliku, 51:41.

Venecuela je nastavila da igra svoju igru i nije dozvolila domaćinu ni da pripreti u završnici utakmice, razlika je išla i na plus 15, na kraju Kina je umanjila prednost i završilo se rezultatom 72:59.

Tokom cele utakmice dvojac iz Venecuele je dominirao, Žiljent sa 15 poena uz sedam asistencija i Dvajt Luis sa 13 poena. Kod poražene selekcije istakao se Šou Fang sa 13 poena.

SVE JE POZNATO: Evo šta je Srbiji potrebno za četvrtfinale i ko nam je sledeći rival

POSLE DRAME: Srbija saznala imena svih rivala u drugoj fazi Mundobasketa

Situacija je jasna u grupi A, Poljaci su iznenađujuće na prvoj poziciji sa sve tri pobede, Venecuela je zauzela drugo mesto, dok su se šampionata oprostili domaćin prvenstva reprezentacija Kina i selekcija Obala Slonovače koja nije uspela da upiše pobedu.

Pogledajte kako izgleda Aleksandra Matić, supruga srpskog reprezentativca Nemanje Matića.