Srbija je razbila Angolu, a šta se tek DESILO na meču Italija - Filipini! (VIDEO)

31.08.2019. 15:13
Italija
Italija
Italija deklasirala Filipine.

Završeno je prvo kolo Grupe D na Svetskom prvenstvu u Kini. Reprezentacija Srbije bila je i više nego ubedljiva protiv Angole (105:59), ali malo ko je očekivao da će selekcija Italije biti još brutalnija i efikasnija u duela sa Filipinima.

PRAVO U METU: Milutinov posle ubedljivog trijumfa na startu!

MUNDOBASKET: Furiozan finiš Portorika, slomio krila Irancima u POSLEDNJOJ sekundi! (VIDEO)

SRPSKA MAGIJA: Orlovi BASKETAŠKIM fintama zaludeli igrače Angole! Naravno, Jokić je... (VIDEO)

Italija je već u prvih nekoliko minuta utakmice stavila do znanja reprezentaciji Filipina da neće imati nikakve šanse. Brutalna prva četvrtina završena je rezultatom 37:8. U drugoj četvrtini ekipa Mea Saketija postepeno je povećavala prednost, na poluvreme se otišlo sa 62:24.

Reprezentativci Filipina nisu uspeli ni da ublaže poraz. U poslednjoj četvrtini Italijani su imali i najveću prednost na meču - plus 53. Na kraju rezultat je glasio (108:62).

Sjajan šuterski dan predvodio je Luiđi Datome bez promašaja iz igre. Zabeležio je 17 poena (4/4 za dva, 3/3 za tri).  Dobru utakmicu su odigrali i Dela Vale sa 17 i Galinari sa 16 poena.

U sledećem kolu Grupe D, Srbija se sastaje sa Filipinima, dok naš najveći rival u grupi Italija sastaće se sa Angolom.