SILAN START SRPKINJA: Tijana i devojke ODUVALE Dominikanke!

25.07.2021. 08:44
ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Sjajna igra naših odbojkašica.

Novi dan u Tokiju je pred nama, a put do Olimpijskog zlata otpočele su i srpske odbojkašice. Ulogu favorita za jednu od medalja opravdale su izabranice Zorana Terzića koje su u prvom meču grupe A savladale selekciju Dominikanske republike sa 3:0 (25:18, 25:12, ) u setovima.

NINA ISPISALA ISTORIJU U TOKIJU: Srpkinja ostvarila najveću POBEDU u karijeri!

NOVAK IZNENADIO: "Plačem, ali to ne vidite"! EVO kada mu je bilo NAJTEŽE

PRE 33 GODINE BILA JE IZA JASNE ŠEKARIĆ U SEULU: Nino je DANAS DEVETI put nastupala na Olimpijskim igrama

Reprezentativke Srbije su tako ostvarile prvu pobedu na prestižnom takmičenju.

Najveći otpor pružile su Dominikanke u prvom setu u kojem su uspela da osvoje 18 poena ali to nije bilo dovoljno da pariraju izabranicama Zorana Tarzića koji su dominirale u svakom segmentu igre, te su i osvojile prvu deonicu igre nakon 27 minuta.

Dominacija Srpkinja se nastavila i u drugom setu koji je rešen za 22 minuta i u kojem rival Srbije nije imao nikakav odgovor na smečeve srpkinja.

Treći set, trebao je da bude čista egzekucija za naše devojke, međutim, sve od sebe uložile su Dominikanke u ovom setu, uspele su da osvoje 20 poena i uvedu set u koliko toliko neizvesnu završnicu.

Međutim, lako su to Srpkinje rešile, predvođenje Tijanom Bošković slavile i u trećem setu rezultatom 25:20.

U timu Srbije najviše su se istakle: Buša 1, M. Popović 4, Mirković, Mihajlović 2, Ognjenović 4, Bjelica, Aleksić 1, Rašić 10, S. Popović, Bošković 28, Milenković 7, Blagojević 4.

Dok su u timu Dominikanske Republike pristojne bile: Valdez, Mehia 1, Kastiljo, Domingez, Frika 1, Brens 5, Penja 6, De la Kruz 3, B. Martinez 5, H. Martinez 8, Gonzales 2, Karo.

Naredni meč reprezentativke Srbije igraju u utorak 27. jula a protivnike je domaćin igara - selekcija Japana.

Podsetimo se, pored Srbije i Dominikanske Republike se u A grupi nalaze i Japan, Brazil, Kenija i južna Koreja, koji svoje mečeve igraju nešto kasnije.