23.07.2021. 07:13
Jovana Arsić
Jovana Arsić / Izvor: Foto: Printscreen/Twitter/Team Serbia
Kvalifikacije završila na trećem mestu.

Olimpijske igre su počele i za srpske takmičare. Led je probila reprezentativka u veslanju Jovana Arsić, koja je u skifu uspela da se plasira u četvrtfinale. Ona je u svojoj kvalifikacionoj grupi završila trku na trećoj poziciji sa vremenom 7,46:74.

POZOVITE ZA MENE AGASIJEVU SUPRUGU, PITAJTE JE SAMO OVO: Đoković u Tokiju oktrio ko jedino može da mu pomogne da osvoji ZLATNI SLEM

NERVOZA PRED START OLIMPIJSKIH IGARA: Đoković slomio reket u Tokiju (FOTO)

UZBUNA NA IGRAMA: Medved viđen u blizini borilišta

Pre nje su na cilj stigle takmičarke iz Novog Zelanda i Holandije. Ema Tvig je imala vreme 7:35,22, a Sofi Sving 7:39,96. Arsićeva je od početka trke držala treću poziciju. I na 500, 1000 i 1500 metara bila je na tom mestu.

Jovana Arsić / Izvor: Foto: printscreen/Twiter/Team Serbia

- Zadovoljna sam kako sam odveslala trku. U ponedeljak me očekuje četvtrfinale, ovo je bio dobar početak. Imam mnogo snage, tako da se nadam da ću da opravdam očekivanja i da ću se plasirati u polufinale. To mi je sledeći cilj - rekla je Jovana Arsić posle trke.

Uz Jovanu Arsić, ekspediciju Srbije u ovom sportu čini još dvojac Miloš Vasić – Martin Mačković, koji će veslati na otvaranju drugog dana. Podsetimo da je naš tim imao otežavajuće okolnosti tokom priprema, zbog pozitivnog testa na koronu Miloša Vasića prilikom sletanja u Japan. Svi su morali u karantin, u kome su proveli više od deset dana.

Upravo zbog toga, pripreme za najveću sportsku planetarnu smotru potpuno su otišle u drugačijem pravcu. Jovana je radom na ergometru uspela održavala formu i odmah zablistala na startu Olimpijskih igara.

- Bila sam rezervisana na kraju, ne znam da li je to pametno ili nije. Sačuvala sam mnogo snage. Sledeća trka će biti teža. Najbitnije je da je prvi cilj ostvaren. Ovo je bilo upoznavanje sa stazom i konkurencijom, dobro je prošlo. Karantin nam je sve otežao, zbog toga sam imala tremu. Izgubili smo više od dve nedelje veslanja, a ovde je svaki trening bitan. Dobro je sve prošlo za moje standarde - istakla je Arsićeva.

Pogledajte kako izgleda Natalija Vajdova, ćerka Marjana Vajde.